GündemKültür SanatManşet

CUMHURİYET VE SANAT PANELİ YAPILDI

cumhuriyet_ve_sanat_paneli_yapildi (9)Cumhuriyetimizin 93. yılında, “Selection Bodrum” sergisine paralel olarak planlanan “Cumhuriyet ve Sanat Paneli” gerçekleşti.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen panel yaklaşık iki saat sürdü. İlgiyle karşılanan panele konuşmacı olarak; Devlet Sanatçısı, Sanat Eğitimcisi, Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil, Sanat Tarihi Yazarı Prof. Dr. Kıymet Giray, Sanat Yazarı Abdülkadir Günyaz, Küratör Denizhan Özer, Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Betül Demir Karakaya ve Sanatçı Bubi katıldı.

Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen paneli izleyenler arasında sanatsevelerin yanı sıra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, Bodrum Belediyesi Kalite Yönetim Sistem Genel Koordinatörü Hüseyin Çakaloğlu, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Genel Koordinatörü Mehmet Kocair ile Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay da vardı.

Açılış konuşmasını panelin başkanlığını yapan Prof. Dr. Devrim Erbil gerçekleştirdi. Erbil konuşmasında Bodrum’u sanat kenti yapmak isteyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür etti. Bodrum’un sanat kenti olması için yapılması gerekenlerden bahsederek “Başkan Kocadon’un bu heyecanına yürekten katılıyorum.” şeklinde duygularını ifade etti.

Cumhuriyet ve Sanat konusunu çeşitli yönleriyle irdeleyen konuşmacılar ise, 1924 yılından bu yana sanatın gelişimiyle ve sanat politikasıyla ilgili bilgiler verdi. Konuşmacıların teker teker söz aldığı ve sohbet havasında gerçekleşen panelin son bölümünde, Cumhuriyet ile sanatın ilişkisi ve sanatın gelişiminin sağlanması için yapılacak olan faaliyetlerden bahsedildi. Daha sonra ise dinleyicilerin soruları cevaplandı.

Paneli; Prof. Dr. Devrim Erbil, “Atatürk’ün ışığında, Cumhuriyet ve Atatürk sevgisiyle yaşamak dileğiyle” diyerek  sonlandırdı.

Son bölümde; Bodrum Belediyesi tarafından, konuşmacılara teşekkür plaketi takdim edildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu