GündemManşet

BARINAĞA YENİ KULÜBELER YAPTIRACAKLAR

baskan kocadon alman hayvan severlerle berlin evini ziyaret etti (9)Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Berlin Hayvanları Koruma Derneği üyeleri ile birlikte Turgutreis’teki Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni gezdi.

Berlin Hayvanları Koruma Derneği üyeleri Dr. Maria Rochholz ve eşi Dr. Klaus Rochholz, bakım evi gönüllüsü Hikmet Yıldız ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u önceki gün makamında ziyaret etti. Rochholz çifti ziyarette, Berlin Hayvanları Korum Derneği tarafından Mehmet Kocadon adına yazılmış teşekkür mektubunu iletti. Başkan Mehmet Kocadon, ertesi gün sabahı Rochholz çifti ve Hikmet Yıldız ile Turgutreis’te bir araya gelerek bakım evi ve rehabilitasyon merkezini birlikte ziyaret etti.

Berlin Hayvanları Koruma Derneği’nin bağışlarıyla Sokak hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin içinde Berlin Evi’nin yapımına devam ettiklerini belirten Maria Rochholz, “Almanya’da hayvan sever dostlarımızın bağışlarıyla belediyeye ait bu bakım evinde, bizler de buradaki hayvan dostlarımız için bir katkı sunmak istedik. Önce 8 odadan oluşan, adına Berlin Evi dediğimiz bu yapıyı inşa ettik. Bu yıl da yine dernek olarak Bodrum’da özellikle bakıma ihtiyaç duyan pitbull ve dogo cinsi; kör, topal ya da güçlükle yürüyebilen köpeklerin barınabilmesi için geniş alan üzerine 10 adet kulübe yaptırıyoruz.” dedi.

İşbirliği ve destekleri için Alman hayvan severlere teşekkür eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da; “Berlin’den kalkıp gelip bizlerle burada yapmış oldukları bu işbirliği için, can dostlarımız ve özellikle doğada yaşayamayacak ve sokağa bırakılamayacak olan hayvanlarımız yararına yapmış oldukları bu çalışmalar için kendilerine gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Kocadon ayrıca vermiş oldukları tüm katkıları için bir anı olarak saklanmak üzere bir tabloyu da Rochholz çiftine hediye etti.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu