GündemManşetSpor

ALİ ŞEN’DEN ALİ KOÇ’A TAM DESTEK

Bodrum-Ali ŞenKulübün eski başkanı Ali Şen yaşanan son gelişmelere ilişkin Yalıkavak’ta açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe kulübünün eski Başkanı Ali Şen Başkan olduğu dönemde gitmesini bildiğini, Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’ın da inatlaşmadan başkanlıktan çekilmesini ve yerine Ali Koç’un gelmesi gerektiğini açıkladı.

Bodrum cup yarışları sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Fenerbahçe eski kulüp Başkanı Ali Şen taraftarların istifa sloganları atmaması gerektiğini  kongrede Ali Koç’un Başkan olmasının gerektiğini söyledi.

Aziz Yıldırım’ın Ali Koç’u desteklemesi gerektiğini de ifade eden Şen, şu ifadelere yer verdi “Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’ye tüm başkanlardan daha çok hizmet etti.  Anlaşıldı ki, Aziz Yıldırım ile Taraftarların arasındaki gönül ilişkisi kopmuş. Bundan sonra bunu toparlamak çok zor. Büyün taraftarların gönlünde tek bir başkan var oda Ali Koç. Ben zamanında Fenerbahçe yönetimine girmesini tavsiye etmiştim Ali Koç’a çok iyi oldu yönetime girmesi. Bu gün Ali Koç’a Fenerbahçe Başkanı olmak istiyor musun? Dediğim de hayatımın en büyük hayalidir demişti. Ali Koç’u desteklemeyen hiçbir Fenerbahçeli olduğunu zannetmiyorum”.

Aziz Yıldırım’ı bir tarafa koymak Fenerbahçelilere asla yakışmaz. Bizim Kulüpte onursal başkanlık makamı tüzükte yoktur. Tüzüğe ilave ederiz, onursal Başkan olur Aziz Yıldırım’da. Kongreye ikisi birden çıkması Aziz Yıldırım’ında Ali Koç’u destekliyorum demesi sonucunda Fenerbahçeli taraftarların gönlünde bin sene yaşar.

“ALİ KOÇ GÖNÜL RIZASI İLE GELMELİ”

Başkan Yıldırım’ın inatla gitmesinin ve kavganın kimseye yararı olmadığını ifade eden Ali Şen sözlerini şöyle sürdürdü “ Onun için Benim tavsiyem Ali Koç’un başkanlığa gelirken Aziz Yıldırım ile görüşerek ve konuşarak Gönül rızası ile gelmesidir. Aziz Yıldırım’ın desteğini ve onayını alsın bu istifa naralarında sona ersin Fenerbahçe’ye yakışan bir kongre yapalım ve örnek olalım. Bunu Yıldırım yapabilir mi yapabilir, Ali Koç yapabilir mi yapabilir. Ben kongre yapıldığı zaman gitmesini bildim o yüzden Aziz Yıldırım aday olabildi.  Eğer ben o dönem aday olsaydım sanmıyorum karşındaki rakibin kazanabileceğini 1998 yılında yapılan Kongrede ben de aday olsaydım olmazdı çünkü Aziz Yıldırım Alişan aday değilse ben adayım demişti. Aziz Yıldırım gitmezse ne olur sanmıyorum öyle bir inatlaşma ya gireceğini taraftarlar ile inatlaşma ya girmesini asla tavsiye etmem Aziz Yıldırım’ın. Fenerbahçelilerin reisi başkanı olduğu geçmiş yıllarda en büyük desteği ailesinin yanında Fenerbahçe taraftarları gösterdi. Bunu bilerek Aziz Yıldırım’ın inatlaşma ya gideceğini sanmıyorum. 18 yıldır o koltukta oturan bir kişinin tecrübe sahibi olduğunu görüyor ve biliyorum. Bütün bu bilgi ve tecrübenin içinde inatlaşma yapmayacağını düşünüyorum ve taraftarın gönlünde olan kişi ile taraftarın arasında girmenin bir anlamı yok. Aziz Yıldırım’ın yıkılması doğru değil hak etmedi. Aziz Yıldırım döneminde 6 tane şampiyonluk aldılar ve başarılı oldular ama artık herkesin beraber olup kavga olmadan hareket etmesi gerekli.”

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu