EkonomiGündemManşetTurizm

BODRUM 17. ULUSAL TURİZM KONGRESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

turizm kongresiİlk defa 1990 yılında yapılan, her yıl Türkiye’de değişik üniversitelerde düzenlenen turizm alanının en köklü kongresine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliği yapıyor.

Kongrenin Yürütme Kurulu Başkanı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar  ‘’Akademi ve Turizm” sektörünü bir araya getiriyor.

Prof. Dr. Ozan BAHAR kongreyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülkemizde 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine ve sıkıntılara karşın ülkemizin dört bir köşesinden bildirileriyle çok büyük ilgi gösteren tüm akademisyenlerimize ve turizm alanındaki duayen hocalarımıza teşekkür ediyorum. Çok emek sarf edilen ve özveriyle düzenlenen bu kongre hem sektör hem de güzel Muğla’mız için çok önemlidir. Bu saygın kongrenin turizmin incisi Muğla’mızda yapılmasından ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversite’sinin  ev sahibi olmasından dolayı gurur duyuyorum. Kongremizi maddi olarak destekleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Proje Birimi’ne, Güney Ege Kalkınma Ajansı’na, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na, Bodrum Ticaret Odası’na, BESİAD’a, Türk Hava Yolları’na, Grammy Travel Service’e, Detay Yayıncılık’a, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği’ne, Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitimi Derneği’ne, Nazar Unlu Mamulleri’ne, Bodrum Harvard Dil Okulları’na, Kaplan İnşaat’a en derin şükranlarımızı sunuyoruz. Bize inanan, desteğini esirgemeyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü ve Değerli Hocam Prof. Dr. Mansur HARMANDAR’a ve elbette kongrede emeği geçen fakültemizin değerli hocalarına, araştırma görevlilerine ve idari personeline çok özel bir teşekkür etmek isterim. Ve eklemek isterim ki bu üretken üniversitemiz ve güzel Muğla’mız için yapacağımız çalışmaların sadece başlangıcıdır. Şehrimize ve üniversitemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim.”

17.Ulusal Turizm Kongresi tamamen yerel stkların, yerel sponsorların ve yerel bir turizm acentesi olan Grammy Travel’ın katkılarıyla gerçekleşecek. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın da katılacağı bu önemli kongre 20 Ekim Perşembe günü sabah 10.00’da başlayacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu