GündemManşet

IMSIK KOMUTANINA TEŞEKKÜR

Şehit Üsteğmen H. Konuralp Özcan KışlasıVali Amir Çiçek, 15 Temmuz gecesi gösterdiği başarıdan dolayı IMSIK Komutanını ziyaret edere teşekkür etti.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Mumcular Mahallesi’nde bulunan Şehit Üsteğmen H. Konuralp Özcan Kışlası’ndaki Hava Meydanları Hareket Eğitim Komutanı Yarbay Fethi Şahbaz’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, Muğla Valisi Amir Çiçek’e Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan da eşlik etti.

Hava Meydanları Hareket Eğitim Komutanı Yarbay Fethi Şahbaz’ı ve ekibini 15 Temmuz gecesi gösterdiği başarıdan dolayı kutlayan Vali Amir Çiçek ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıldıktan sonra Marmaris’te konakladığı otele saldırı gerçekleştiren ihanet çetesi FETÖ/PDY mensubu darbeci teröristlerin kullandığı helikopterlerden ikisi yakıt ikmali için IMSIK askeri havalimanına geldi. O helikopterlerin yeniden havalanması engellendiği için saldırı için otele inen teröristler helikopterle kaçamadılar ve helikopterle güvenlik güçlerimize ateş edemediler. Saldırıda kullanılan helikopterleri ve pilotluğunu yapan darbeci teröristleri yakalayarak vatana, millete o kadar büyük bir iyilik yaptınız ki bu caniler yaptıklarına pişman olacaklar ve yaptıkları bu alçaklığın insanlık dışı olduğunu itiraf edecekler. Netice itibariyle başarı bir operasyon oldu. Sizlerin özverili çalışmalarınız sonucunda başarılı bir sonuç elde ettik. Ben size ve askerlerinize teşekkür etmek istiyorum ve inanıyorum ki bu vatana bu millete ve ecdadımıza olan görevinizi yaptınız ve yapmaya devam edeceksiniz.”

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrılmasından sonra kaldığı otele saldırı düzenleyen darbecilerin kullandığı iki askeri helikopter, Mumcular Mahallesi’nde bulunan Şehit Üsteğmen H. Konuralp Özcan Kışlası’ndaki IMSIK Askeri Havalimanı’na o gece saat 04.00’te yakıt ikmali için iniş yapmıştı. Vali Amir Çiçek’in emri doğrultusunda Hava Meydanları Hareket Eğitim Komutanı Yarbay Fethi ŞAHBAZ başarılı bir operasyon ile 2 adet AS532 Cougar tipi helikopter ve 2 helikopter pilotunu burada gözaltına almıştı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu