GündemHayatManşet

BAŞKAN ARAS BODRUM BASINI İLE BİR ARAYA GELDİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görevli ulusal ve yerel basın temsilcileri ve aileleri ile bir araya geldi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği gecede konuşan Başkan Aras, “Hep birlikte Bodrum için tek yürek olalım” dedi.

Bodrum Belediye A.Ş. Trafo Cafe’de Başkan Ahmet Aras’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye Belediye Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu ile Hüseyin Tutkun, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Apaydın ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Gazetecilerin sorun ve taleplerini samimiyetle dile getirdiği gece ilk olarak, eşinin rahatsızlığı nedeniyle davete katılamayan duayen gazeteci Zeki Özkeskin’in Başkan Aras tarafından telefonla aranarak geçmiş olsun dileklerini iletmesiyle başladı. Gazetecilerin bu anlamlı gününde, birlik ve beraberliği sağlayan Belediye Başkanı Ahmet Aras’a teşekkür eden Özkeskin, zor şartlar altında çalışan gazeteci arkadaşlarının gününü kutladı.

Daha sonra, katılımcılar adına konuşan Rezzan Şebin Türkiye’de bugün itibariyle 108 tutuklu gazeteci bulunduğunu ve 36 binin üzerinde de internet sitesinin kapalı olduğunu ifade ederek basın özgürlüğü için mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. Şebin, Başkan Aras’ın göreve geldikten hemen sonra yerel gazetecilerden oluşan bir ekibi Belediye bünyesinde istihdam etmesinin, basına verdiği değeri göstermesi açısından çok sevindirici olduğunu da söyledi.

Meslek hayatında 50. Yılını dolduran Gazeteci Ercan Vuranlar da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde meslektaşları ile bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kendisinin de yerel basından yetişme bir kişi olduğunu anlatarak konuşmasına başlayan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, kapısının ve telefonunun bütün gazetecilere 24 saat açık olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Tutkun, “Basın emeğinin ne anlam ifade ettiğini bilenlerden birisiyim. Basın çalışanı olmak ayrı bir onurdur. Basın Yayın Müdürlüğündeki tüm arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin de destekleriyle çok güzel şeyler yapmak niyetindeyiz.” dedi.

BAŞKAN ARAS:” ELEŞTİRİLER BİZİM ÖNÜMÜZÜ AÇIYOR”

Basında yer alan eleştirilerin kendileri için rehber olduğunu ve halkla iletişimde çok önemli bir yer tuttuğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kişilik haklarını zedelemeden yapılan her eleştiriye açık olduklarını söyledi. Başkan Aras, “Eleştirel yazıların hepsini okuyorum. Bu eleştiriler bizleri olumlu yola yönlendiriyor, çok ön açıyor. Eleştiri, muhalefet her zaman gereklidir çünkü muhalefet olmadan gelişme dolayısıyla değişim yakalanamıyor.”diye konuştu.

BAŞKAN ARAS: “KAMUOYU BASKISI ODAKLANMAMIZI SAĞLIYOR”

Gazetecilerin kamuoyu oluşturma gücüne de dikkat çeken Başkan Aras, Bodrum’da üniversite öğrencilerinin barınması için yurt yapılması konusunu gündeme taşıyan gazeteci Ayhan Ongun’un çabasının netice vermeye başladığını kaydederek şöyle devam etti:

“Gazeteci Ayhan Ongun’un yurt konusunda oluşturduğu kamuoyu sayesinde inşaat alanı için Rektörlükçe arazi tahsisi yapıldı. Şu anda projesi çizilmeye başlandı. O yüzden sizlerin yaktığı çoban ateşi çok önemli. Kamuoyu baskısı bizler için de çok önemli çünkü konuya odaklanmamızı sağlıyor. Yani Belediye Başkanının odaklandığı bir konuda ilgili dinamikleri bir araya getirerek sonuca daha etkili gidilebiliyor.”

BAŞKAN ARAS:” BODRUM’DA YAKALANAN BİRLİK RUHUNU GENEL SİYASETE TAŞIYACAĞIZ”

Bodrum’da kurumlar arasında çok güzel bir ambians yakalandığını ifade eden Aras, şunları söyledi:

“Bodrum’da güzel bir beraberlik ortamı yakalandı. Bunu da önümüzdeki genel siyasette Bodrum’dan bir hatta iki milletvekili çıkarmak için kullanacağız. Bodrum’un 113 tane il delegesi var ve bu güç bir araya gelerek olur parçalanarak olmaz. Egosal olaylar yüzünden bugüne kadar beraberlik sağlanamamış ama biz bunu bitireceğiz. Belediye içinde de kasaba siyasetine bundan sonra müsamaha göstermeyeceğiz. Belediye tamamen hizmete yönelik çalışacak. Bodrum’un tek yumruk gibi olması gerekir. Bodrum’un genel siyasette Ankara’da temsil edilmesi için birlik olunması gerekir. Bu birlik ve beraberliğin en güzel örneğini Türkiye Kalkınma Ajansı Yönetim Kuruluna seçilen Halil Özyurt örneğinde gösterdik. Ne oldu? Ankara’da bizim bir temsilcimiz oldu. Milletvekilliği konusunda da bunu başarmamız lazım ki Bodrum’un sorunlarını Meclis’te haykırabiliriz.”

Belediye Başkanı Aras’ın konuşmasının ardından geceye katılan gazeteciler sorun ve taleplerini paylaştı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu