EğitimGündemManşet

ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN KOCADON’A ZİYARET

odtulu ogrencilerden baskan kocadona ziyaret (1)Bodrum Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği’nin (BODTÜM’ün) girişimiyle Bodrum’a gelen ODTÜ’lü öğrenciler, dernek sekreteri Şule Kükrer Akün ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarette ODTÜ Mimarlık Fakültesi 3. Sınıf Öğrencilerine, Yüksek Şehir Plancısı Şule Kükrer Akün eşlik etti. Akün ve öğrenciler, ziyaretlerinde, Bodrum merkezde yer alan çarşıyı içine alan bölge ile ilgili yaptıkları araştırmalar yanı sıra konuya dair gözlem ve izlenimlerini Başkan Mehmet Kocadon ile paylaştı. Yapılması planlanan çalışmalarla ilgili de ayrıca fikir alışverişinde bulundu.

Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Bodrum Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği’nin işbirliği yaptığı çalışma hakkında bilgi veren Şule Kükrer Akün, öncelikle ODTÜ öğrencilerinin sahada bir inceleme yapacaklarını belirtti. Akün, çalışmanın yaklaşık 1 ay içerisinde gerçekleşeceğini ifade ederek, “Tarihi nitelikteki Bodrum ilçe merkezini analiz etmek için bu çalışmalara başladık. BODTÜM olarak öncelikle arazi kullanım çalışması kapsamında bir araştırma yapıyoruz. Bu araştırmanın üzerine de bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Bu çalışmamızın amacı da, Bodrum’un merkezini yeniden canlandırmaktır. Çalışmayı BODTÜM Derneği olarak bizler, Bodrum Belediye Başkanımız ve Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile birlikte koordine ediyoruz. Öğrenci arkadaşlarımız şu anda bu amaçla buradalar ve araştırma konusunda bizlere yardımcı oluyorlar.  Kadir Has Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Murat Güvenç’in rehberliğinde ve asistanları Murat Tülek ile Berkay Küçükbaşlar’ın katkılarıyla başlatılan bu çalışma, mevcut durumu ortaya koyan bir analiz çalışması niteliğindedir. Arkadaşlarımız, araştırmalarını çok yeni bir teknolojiyi kullanarak, modern bir bakış açısı ve yaklaşımla yürütüyorlar.” dedi.

Öğrencilere ve Şule Kükrer Akgün’e teşekkür eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, çarşı için planlanan çalışmaların bu veriler ışığında çok daha verimli olacağını düşündüğünü söyledi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu