AsayişGündemManşet

MUĞLA GENELİNDEKİ OPERASYONLAR SÜRÜYOR

SON DAKİKAMuğla Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 1 Kaymakam, 29 Emniyet Personeli 4 Askerin açığa alındığı duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklamada açığa alınanlar ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz genelinde yürütülen FETÖ/PDY operasyonları kapsamında bugün itibarı ile 1 Kaymakam,  29 çeşitli rütbelerdeki Emniyet Personeli,  İl Jandarma Komutanlığında görevli 2 Subay, 1 Ast Subay,  1 Uzman Çavuş açığa alınarak kimlik ve silahlarına el konulmuştur. Ayrıca 3 Hakim çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış olup; Gözaltına alınan 3 hakimin işlemleri devam etmektedir. “

Öte yandan Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele yapılan saldırı ile ilgili olarak son gelişmeleri paylaşan Muğla Valiliği açıklamasına şöyle devam etti:

“Marmaris’te Cumhurbaşkanının kaldığı otele yapılan saldırı olayı ile ilgili, Hava Yarbay Yücel Ekizoğlu Dalaman’da, Deniz Tuğamiral Namık Alper Astsubay Üst Çavuş Yakup Özcan ve Ekrem Benli Marmaris’te, Pilot Kıdemli Albay Cenk Bahadır Avcı ve Pilot Üst Teğmen Haydar Murat Özden Bodrum’da Kurmay Albay Murat Dağlı Kara Havacı Yarbay Davut Uçum, Hava Kurmay Albay Ali Aktürk, Ege Ordu Kurmay Albay Zeki Göçmen, Kara Yüzbaşı Mehmet Cantaz, Kara Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak ve Ahmet Koçan İzmir de yakalandı.

Dağlık bölgeye kaçan asker görünümündeki cuntacı hainlerin yakalanmasına yönelik Marmaris ilçesi dağlık arazisinde Bingöl, İzmir, ve Muğla Polis Özel Harekat kuvvetleri ile Bornova 2. Jandarma Komando Tugayından 3 bölük asker ve Muğla Asayiş Komando Bölüğü komandolarından oluşan geniş bir arama tarama ekibi ile bir operasyon başlatıldı.

Devam eden operasyonda otel saldırısına katıldığı değerlendirilen 2 hain ele geçirilmiş, diğerlerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar titizlikle devam etmektedir.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu