ÇevreGündemManşet

SU TAŞKINLARINA KARŞI MENFEZ ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Kızılağaç Kavşağı ile Torba Kavşağı arası, Karayolları ekiplerinin yürüttüğü menfez değiştirme çalışması nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Karayolları ekipleri, son yıllarda şiddetli yağışlar sonrasında su taşkınlarının meydanda geldiği Karayolları altındaki menfezlerde değiştirme çalışması başlattı. Sabah saatlerinde Bodrum- Kızılağaç yol ayrımı ile Torba kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik yol, trafiğe kapatıldı.

Karayolları görevlileri, Kızılağaç Kavşağı ve Torba Kavşağı’nda sürücüleri Kızılağaç istikametine yönlendiriyor. Ulaşım, Kızılağaç Yolu üzerinden sağlanıyor. Kavşaklara konulan işaretler de sürücülere yardımcı oluyor.

Ekipler, sabah saatlerinden bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarda Kızılağaç ve Torba Kavşağı arasındaki Yokuşbaşı mevkisinden ve Çöplükten gelen derenin menfezleri değiştirilecek. Menfezlerden birinde çalışmaların bugün tamamlanması bekleniyor. Diğer menfez ise hava şartlarının uygun olduğu bir zamanda yapılacak.

Çalışma sonunda menfezler genişletilerek su taşkınlarının önlenmesi hedefleniyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu