GündemManşet

BODRUM BASIN PLATFORMUNDAN KINAMA

boddrum basın platformu-kınamaGörevini yaptığı sırada fiziksel ve sözlü saldırıya maruz kalan basın mensubu için Bodrum Basın Platformu bir araya geldi.

Geçtiğimiz gün yangın olayının yaşandığı otel önünde toplanan platform üyeleri bir kınama mesajı okudu. Otel çalışanları tarafından darp edilen, fiziksel ve sözlü saldırıya maruz kalan, fotoğraf makinesi elinden alınan basın mensubuna yönelik saldırıyı kınayan mesaj Fatih Bozoğlu tarafından okundu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gümbet Mahallesi’ndeki bir otelde faaliyet gösteren otelde çıkan  yangını ve yangına yönelik müdahaleyi görüntülemek isteyen bir basın mensubu arkadaşımız otel çaalışanları tarafından tekme ve yumruklarla darp edilmiştir. Söz konusu kişiler, meslektaşımıza vurarak görüntü almasını engellemeye çalışmıştır. Fiziksel ve sözlü saldırıya da maruz kalan basın mensubu arkadaşımız, çektiği görüntüleri silmesi ve haber yapmaması konusunda tehdit edilmiştir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, otel personeli, gazeteci arkadaşımızın kamerasını elinden zorla alarak bir fikir işçisinin çalışma özgürlüğünü gasp etmiştir.

Bodrum Basın Platformu olarak kamu görevini yerine getiren ve toplumun aynası olan gazetecilere karşı yapılan bu davranışı şiddetle kınıyoruz. Görevleri sadece haber yapmak olan gazetecilere yönelik baskı ve şiddete bugün olduğu gibi yarın da tepkisiz kalmayacağımızı özellikle vurguluyoruz.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu