AsayişGündemManşet

İTFAİYEDEN HIZLI MESAİ

büyükşehir itfaiyesi 2 günde 160 itfai olaya müdahale etti (3)Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri,  hafta sonu boyunca Ortaca, Fethiye, Seydikemer, Bodrum, Dalaman, Köyceğiz, Ula, Milas, Yatağan ilçelerinde olmak üzere ev, iş yeri, ot, çöp, araç, orman yangını, kaza kurtarma, elektrik sebepli yangınlar, hayvan kurtarma gibi 160 itfai olaya müdahale etti.

Ekipler sadece Bodrum’da meydana gelen çöp, ot yangını, kaza kurtarma ve trafo yangınına14 itfaiye aracı ve 37 personelle müdahale etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, havaların ısınmasıyla birlikte artan itfai olaylar için vatandaşların da dikkatli olması gerektiğini söyledi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 7 gün 24 saat görevin başında olduğunu belirtti.

Raşit Çöl yapılan çalışmalar hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Ula’da ve Bodrum’da yaşanan yangınlarda dumandan etkilenen personelimizde ayakta tedavi edilerek taburcu edildi. İl genelinde yaşanan itfai olaylarda gerekli yerlerde Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte koordineli çalışıyor, yangınlara birlikte müdahale ediyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimize de destekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. Muğla’nın 40 noktasında Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak 7 gün 24 saat görevimizin başındayız.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu