GündemKültür SanatManşet

KARADENİZLİLER COŞTU…COŞTURDU…

Bodrum’da 4. Kezdüzenlenen hamsi festivalinde 3 ton hamsi dağıtılırken metrelerce kuyrukoluştu.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneğinin organizasyonu ile 4 defadüzenlenen Hamsi Festivali, Bodrum’da adeta Karadeniz rüzgarı estirdi.

İskele Meydanında düzenlenen etkinliğe, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz,Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, DTO Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç, BodrumEsnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, siyasi parti İlçebaşkanları ile genç yaşlı-kadın erkek binlerce vatandaşın katıldı. Bodrum’dayaşayan Karadenizlilere memleket hasretini unutturan şenlikte 3 ton hamsidağıtıldı.

Mısır unu ile harmanlanıp tavada nar gibi kızaran hamsileri yemek isteyenbinlerce kişi metrelerce uzunlukta kuyruk oluşturdu. Sabırla sıranınkendilerine gelmesini bekleyenler hamsinin tadını çıkarttıktan sonra kemençetulum sesleriyle uzun süre horon teptiler.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneği Genel Sekreteri Yener Çelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bodrum’da yaşayan 20 bin Karadenizli hemşerimize güzel bir gün yaşatmakadına böyle bir etkinlik organize ettik. Görüyorsunuz, hamsi kuyruğu şimdidenbir kilometreyi aşmış durumda. Millet, halkımız, 20 bin vatandaşımız bugünburada, çok güzel bir gün yaşıyoruz. Festivalimize katılan ve destek verenherkese çok teşekkür ediyoruz.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu