GündemManşet

İLHAN ÖZYİĞİT GÜVEN TAZELEDİ

İMO Bodrum Temsilciliği-İlhan Özyiğitİnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bodrum Temsilciliği yaptığı genel kurulda yeni yönetimini seçti.

İMO Muğla Şube Başkanı Alifer Atasever ve şube yönetim kurulunun da katıldığı, seçimli toplantısı bugün öğlen saatlerinde yokuşbaşı Mevkiindeki temsilcilik binasında gerçekleştirildi.

Seçimli genel kurula, İMO Bodrum Temsilciliğinin kayıtlı 317 üyesinden, 120 üyesinin katılımı ile temsilciliğin 2016-2018 seneleri arasında görev yapacak yeni yönetim kurulu seçildi.

Muğla’da 6 temsilciliği bulunan İMO Muğla Şubesinin en fazla üyesine sahip olan İMO Bodrum Temsilciliğinin genel kurulunun açılış konuşmasını seçime yine tek aday olarak giren İlhan Özyiğit yaptı.

Konuşmasına, ülkemizde son dönemde artan terör olayları nedeniyle hayatlarını kaybedenleri anarak başlayan Özyiğit şunları söyledi:
“Ülkemizde son bir yıl içerisinde ivmesini arttıran terör saldırısında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza, askerimize ve polisimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Terör kelimesiyle başlamak gerçekten çok üzücü, ancak maalesef içine düşürüldüğümüz durum, anlaşılabilir ve kabul edilebilir değildir” dedi.

Genel kuruldaki öneri ve görüşlerin bir sonraki döneme ışık tuttacağına inandığını belirterek konuşmasını sürdüren İlhan Özyiğit şunları söyledi:
“Temsilciğimizin salonuna baktığımız da, tecrübeli meslektaşlarımız ile genç meslektaşlarımızın bir arada olması ve yapılan toplantılara katılması, mesleğimizin geleceği için önemlidir.

Bodrum da, Büyükşehir yasası ile 11 beldenin birleşerek tek ilçe olması, mesleğimizi doğrudan etkilenmiştir.Özellikle 1 seneye yakın olarak bütünleşik planlama çalışmaları ile geçmiştir.

Bu yetmez gibi, mevcut hükümet, torba yasalarda hazırladığı  Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnameler ile 14 kanunda değişiklik yapılarak , mimarlık ve mühendisliği yeniden tanımlamış, mesleğimiz itibarsız hale getirilmiş ve belediyeler işlevlerini yitirmişlerdir.

Malasef bu kanun değişiklerinin olası etkilerini, iki yılda çok acı bir şekilde hissettik. Mühendislik hizmet bedelleri yerlerde sürünmekte, gün geçmiyor ki Türkiye genelinde sahte mühendis veya sahte mimar haberi almamış olalım.
Bütün bu sorunları aşmanın tek yolunun, birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ederek odamız ve birliğimize sahip çıkmaktır. Birlikte olabildiğimiz kadar güçlü olabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Sözlerine, son iki yılda yaptıkları faaliyetleri üyelerine aktararak tamamlayan Özyiğit salonda bulunan üyelerinde desteği ile yeniden Bodrum temsilcisi olarak seçildi.

İMO Bodrum Temsilciliği Yeni Yönetimine, İlhan Özyiğit, Metin Soylu, Şenol Altunkaya, Arif Gürkan Türker ve Mahmut Deniz seçildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu