GündemManşet

BODRUM SAĞLIK VAKFINDAN ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ

Bodrum Sağlık Vakfı - Integrative Hofgemeinschaft LoidholdhodBodrum Sağlık Vakfı ve Integrative Hofgemeinschaft Loidholdhod arasında geçtiğimiz akşam İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu’nda yeni projelerde beraber hareket etmek için iş birliğine varıldı.

Yukarı Avusturya bölgesinde bir engelli okulu olan Integrative Hofgemeinschaft Loidholdhod Başkanı Achim Leibing bugün Bodrum Sağlık Vakfı’nı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Ahmet Biçer ile iş birliği protokolüne imza attı.

Bodrum Sağlık Vakfı yönetim kurulu başkanı Ahmet Biçer, yönetim kurulu üyeleri ve Tasarım Köyü sahibi Faruk Malhan tarafından ağırlanan Achim Leibing Tugutreis Mahallesinde bulunan engelli rehabilitasyon merkezinde yemek yedi. Yemeğin ardından düzenlenen törende engelli bireyler için çalışan iki önemli kuruluş arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İmza töreni sonrasında konuşan Ahmet Biçer, kurulan ilişkiden çok şey beklediklerini belirterek şunları söyledi:
“Bu bizim kurdğumuz ilk uluslararası ilişki oluyor. Yukarı Avusturya’da sürdürülebilir tarım yapan bu vakfın bizide bu yönde yönlendireceğini düşünüyorum. Bir iş birliği niyeti beyan ettik. Birlikte çok önemli şeyler yapacağımıza inanıyorum. İnşallah bu imza iki vakıf içinde çok yararlı olur” dedi.

Sadece vakıfların değil ülkelerin bile sürdürülebilir tarım hedefleri olduğunu ifade eden Biçer, organik tarım ve hayvancılık konusunda Avusturyalı vakıftan çok faydalanacaklarını söyledi.

Bodrum’a ilk defa geldiğini ifade eden Integrative Hofgemeinschaft Loidholdhod Başkanı Achim Leibing, yeşil alan içerisindeki vakıflarla bu tür anlaşmalar imzaladıklarını belirterek şöyle konuştu:
“Bir süre önce tanıştık ve ne yapabiliriz diye çalıştık sonunda da böyle bir anlaşmaya imza attık. Çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Vakıflar arasında bu çalışma umarım güzel bir süreç içinde ilerler. İki vakıfın uyumu ile güzel şey olacak diye düşünüyoruz” dedi.

Her iki ülke vakfı bünyesindeki engelli bireylerin ve ailelerinin, istihdam yaratmaya yönelik çalışmaları, projeler, sempozyumlar engelli eğiticilerinin eğitimi, hukuki ve sosyal gelişim sağlamaya yönelik mevzuat çalışmaları gibi konuları içeren iş birliği protokolünün imzalanmasının ardından Leibing, merkezi gezerek öğrencilerle tanıştı. Bodrum Sağlık Vakfı Rehebilitasyon Merkezindeki çalışmaları yerinde gözlemleyen Leibing bol bol fotoğraf çekti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu