GündemKültür SanatManşet

BODRUM’LU SANATÇININ ESERLERİNE İZMİR’DE BÜYÜK İLGİ

Bodrumlu Sanatçı Gülşah İkbal CesurDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) tarafından düzenlenen ‘Sanatçı Eli İle İzmir’ sergisinde Bodrumlu Sanatçı Gülşah İkbal Cesur’un eserleri büyük ilgi gördü.

İzmir’de açılan sergide ebru, tezhip, çini, heykel, sulu boya, katı ve yaprak sanatı örneklerinden eserler yer alıyor. Tılsımlı Fırçalar olarak bilinen 9 Eylül mezunu Bodrum’lu Gülşah İkbal Cesur ve öğrencileri de gurup olarak sergiye katıldı. Birbirinden güzel eserlerini sergileyen Cesur’un ve öğrencilerinin yaptığı eserler ise serginin ilgi odağı oldu.

Sergide İzmirli sanatçıların yanı sıra  bazı Akademisyenlerinde eserleri yer aldı. İstanbul, Bursa, Ankara’dan gelen çok sayıda sanatçı da eserleri ile sergiye dahil oldu.

DEÜ tarafından organize edilen sergiye 85 sanatçı 110 eseri ile katıldı. Konak Sabancı Kültür Sarayı’nda açılan sergi 22 Nisan tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu