GündemManşet

BODRUM’DA SÜS TAVUĞU MEZATI

BODRUM'DA SÜS TAVUĞU MEZATIHafta sonu Bodrum’da düzenlenen pek çok etkinlikten biride süs tavukları mezatı oldu.

Bodrum’da ilk kez düzenlenen mezatta bir birinden farklı türde çok sayıda süs tavuğu için düzenlenen mezata ilgi oldukça yoğun oldu.

Muğla Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği tarafından Bitez Mahallesindeki bir restoranın bahçesinde gerçekleştirilen mezata, İç Anadolu, Akdeniz, Marmara ve Ege Bölgelerinde katılanlar oldu. Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Federasyonunun destekleriyle gerçekleştirilen etkinlikte açık arttırmayla mezata çıkarılan süs tavukları yeni sahiplerini buldu.

Federasyon Yönetiminde de görevli olan Muğla Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Dernek Başkanı Mevlüt Gökhan Tap, bu yıl üçüncü etkinliklerini Bodrum’da düzenlediklerini ifade etti. Mezatta, Muğla bölgesinde yetiştirilen süs tavuklarının satışının yapıldığını belirten Tap şunları söyledi:
“Literatürde 159 çeşit tavuk var. Varyetelerle beraber bu rakam 2 bin 400’e kadar çıkıyor. Bunların içinde güzide olanlar, Türkiye’de bir yada iki çift olanlardan biri Bodrum’da bulunuyor. Bu hayvanlar özel ve nadir bulunan hayvanlar. Bu hayvanları yetiştiren arkadaşlarımızın tavuklarını müzayedede vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz” dedi.

Tap, süs tavuklarının 100-10 bin lira arasında fiyatlarının değiştiğini söyledi.

Federasyon Başkanı Ömer Kılıçoğlu’nun da katıldığı süs tavuğu mezatında bulunan 5 bin lira değerinden Anagodere etkinliğin ilgi odağı oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu