GündemKültür SanatManşet

MAMAYI GETİR TİYATROYU İZLE

Umurca İlkokulu-BodrumBodrum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kapsamında Umurca İlkokulu öğrencileri tiyatro gösterisi sunacaklar. Sokak hayvanları yararına yapılan yılsonu tiyatro gösterisine giriş bileti mama karşılığında verilecek.

Hem sokak hayvanlarına mama toplamak, hem de öğrencilerde hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla okulun çok amaçlı salonunda 14 Nisan Perşembe Günü saat 10:00’da oynanacak tiyatroyu izlemek isteyenler gelirken yanlarında mama getirecekler.

Umurca İlkokulu 4/A sınıf öğretmeni Hülya Erkıral eşliğinde tiyatro gösterisine hazırlanan öğrenciler çalışmalarını sürdürüyor. Güzel bir sosyal sorumluluk projesi gerçekşetirdikleri için mutlu olduklarını ifade eden küçük tiyatrocular son hazırlıklarını yapıyor.

Öğrencileri gösteriye hazırlayan Umurca İlkokulu 4/A sınıf öğretmeni Hülya Erkıral şunları söyledi:

“Bodrum Halk Eğitim Merkezi’mizin açmış olduğu kurslardan drama kursları kapsamında biz de okulumuzda drama kursu verdik. Öğrencilerimle birlikte çok güzel bir süreç geçirdik ve bu yılsonu gösterisine hazırlandık. El birliğiyle bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmek için böyle bir girişimde bulunduk. Sokak hayvanları yararına onlara mama toplamak için böyle bir tiyatro yapıyoruz. Tiyatroya giriş bileti mama karşılığında verilecektir. Buradaki amacımız çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve çocukların doğadaki her canlıya saygı göstermesini sağlamaktır. Çocuklarıma herşeyden önce teşekkür ederim güzel emekleri için” dedi.

Oyunun üç bölümden oluştuğunu anlatan Erkıral “iki skeç, bir tiyatro gösterisi yapacağız. Oyun esnasında hayvan temalı şiirlerimiz de olacak” diye konuştu.

Okulda ayrıca mama toplamak için ayrıca stant açıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu