GündemMagazinManşet

ZEYNEP CASSALİNİ’Lİ BESİAD KUTLAMASI

Bodrum-Zeynep CassaliniBodrum Esnaf, Sanayi ve İşadamları Derneği (BESİAD) dernekte kayıtlı olup, onuncu yılını dolduran üyelerine Bodrum Ramada Otel’de gerçekleştirdiği bir yemekle ödül verdi. Yaklaşık 40 civarında onurluk verilen geceyi Pop Müzik Yorumcusu Zeynep Cassalini, söylediği şarkılarla renklendirdi.

BESİAD’ın on yıl ve üzerindeki 43 üyesine 10. Yıl onurluğunun verildiği geceye 150 – 180 civarında bir katılım sağlandığı belirtirken, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u temsil etmek üzere geceye katılan Meclis Üyesi Harita Mühendisi Ali Öztürk, Sanatçı Zeynep Cassalini’ye çiçek verme inceliği gösterdi.

Bodrum Garnizon Komutanı’nın da katılım sağladığı gecede bir konuşma yapan BESİAD Başkanı Uğur İlhami Özden, Cumhuriyet’in değer ve ilkelerini ön planda tutarak, 2002 Yılı’nda 10 üye ile kurulan bir dernek olduklarını söyledi.

İş dünyasına bugün 200 civarında bir iş insanı ile sektörel hizmet sunduklarını belirten Başkan Özden, ulusal ve uluslararası iş hayatına yön verip, yıllık ise 480 – 500 milyon liralık bir katkı ile 4500 – 6000 kişiye de istihdam yarattıklarını dile getirdi.

Demokratik bir kurum olarak, planlı gelişmeyi ileri düzeye taşımak ve yeni iş sahaları açılmasına katkıda bulunmak amacında olup, üyelerini seçerken de mesleki ahlak, güven, ilkelerinden taviz vermeyen, tarafsız, dürüst iş yapan kişileri seçtiklerini söyleyen Başkan İlhami Özden, “Bodrum’da kazanan ve Bodrum için harcayan iş insanı seçmeye özen gösteriyoruz.” dedi.

Bünyelerinde bulunan iş kesiminin yüzde 30’u turizmle uğraşırken, yüzde 44 oranındaki üyenin de hizmet sektöründe olduğunun altını çizen Özden, tarım alanında yüzde bir, inşaat alanında ise yüzde 25 oranında üretim sağladıklarını vurguladı ve Bodrum’da, tarihi doku ve değerlere sahip çıkıp, kültür ve zenginlikleri destekler düzeyde projeler ürettiklerini söyledi.

Sanatçı Zeynep Cassalini’nin şarkılarına geçmeden önce ise aralarında, derneği ilk kuran isimlerden Engin Olcay, Hüseyin Anıl, Durmuş Ali Öztürk, Recai Seymen, Yılmaz Algül, Aydın Doğer, Kazım Arslan, Cafer Doğan, Engin Kaplan, Kerim Cangır, Emre Köroğlu, Ahmet Gümüş, Mehmet Dağoğlu ve Süleyman Orkun BESİAD Üyeliği’nde on yılını doldurmuş iş insanlarına onurlukları verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu