EkonomiGündemManşetTurizm

Fransızlar Bodrum’a hayran kaldı

Fransizlar Bodruma hayran kaldilar (19)Bodrum’un tanıtılması için yapılan çalışmalar kapsamında, Fransa’nın 6 şehrinden Bodrum’a gelen 35 Fransız gazeteci, sosyal medya fenomeni ve blog yazarları, 4 gün boyunca Bodrum yarımadasını gezdi. 

Bodrum Belediyesi ve TAV Havalimanları işbirliğiyle Bodrum’da turizm sezonunu hareketlendirmek amacıyla 30 Mart – 15 Haziran 2016 tarihleri arasında 12 ülkeden yaklaşık 700 turizm seyahat gazetecisi, sosyal medya fenomeni ve internet bloggerları Bodrum’a davet edildi. Başbakanlık Tanıtma Fonu, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Bodrum Otelciler Derneği, Bodrum Ticaret Odası ile Mondial Tourism ve Cafe Tur’un da destek verdiği çalışmalar kapsamında gazeteci ve yazarlardan oluşan Fransız grup, Paris’in de aralarında bulunduğu Fransa’nın altı şehrinden Bodrum’a gelerek çalışmalarını tamamladı.

Tur, Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi ile başladı. Tesisler ziyaret edildi

Milas Bodrum Havalimanı CIP bölümde düzenlenen hoş geldiniz kokteyli ile karşılanan Fransız grup, ilk gün konaklayacakları Voyage Bodrum Otel’e doğru hareket ederek dinlendi. 2. gün sabah saatlerinde ise Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi ile ilk gezilerine başladı ve ardından Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Cafe’de, Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı. Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon’un da katılımıyla görseller eşliğinde Bodrum tanıtımının yapıldığı toplantı sonunda ise grup, Turgutreis’teki Swiss Otel’e geçerek tesisi inceledi, Kadıkalesi’ndeki Sienji Well Being Resort’te ise detoks tanıtım programına katıldı. Öğleden sonra Yalıkavak Palmarina’yı da gezerek akşam saatlerinde ise yine Yalıkavak Palmarina’da yer alan Sait Restaurant’ta akşam yemeğini yediler.

Mavi Yolculuğa da çıkan Fransızlar, çarşıyı ve müzeleri gezdi

3. günün sabahı Bodrum’un Türkbükü koyundaki Mandarin Oriental Otel’i ziyaret eden Fransız konuklar, tüm tesisi gezip inceleyerek otel yetkililerinden bilgi aldı. Program kapsamında Bodrum Limanı’na hareket eden grup, L’orient ve Sema Tuana Gelidonya adlı iki adet ahşap Bodrum guletiyle Mavi Yolculuğa çıkarak Ege sularına açıldı. Bodrum Akvaryum Koyu gibi denizden pek çok koyu görme fırsatını edinen Fransızlar, Bodrum’un doğal güzelliklerine, yeşil ve mavinin birleştiği koylara hayran kaldılar.

Turun ardından Fransız gazeteci ve yazarlar, kendileri için ayrılan serbest zamanda, Bodrum çarşısını gezerek alışveriş yaptılar. Çarşıdaki Bodrum Deniz Müzesi’ni de ziyaret eden grup, Bodrum’un denizcilik tarihi ve Hasan Güleşçi’nin deniz kabukları koleksiyonu hakkında da müze yetkililerinden bilgi aldı.  Gece ise Bodrum Barlar Sokağı’ndaki Mandalin Bar’da, Türkçe ve yabancı şarkılar eşliğinde eğlenerek Bodrum gecelerinin keyfini yaşadılar.

Gezinin son günü Fransız grup, Labranda antik kentini gezerek, doğayla iç içe, tarihi kalıntıların arasında geçirdikleri günün ardından Bodrum Antik Tiyatro’yu da ziyaret etti. Hemen sonrasında da Ortakent Yahşi’deki Bodrum Golf ve Tenis Kulübü’ne geçerek tesisi inceledi ve Turgutreis Countryranch Atlı Spor Kulübü’nü de ziyaret etti. Fransızlar, atlı spor kulübü ziyaretlerinin ardından ise Myndos kapısına giderek tarihi mekanı fotoğrafladı. Son gün, akşam yemeğini de, Bodrum Marina Yacht Clup’te yedi.

4 günlük gezileri boyunca çoğu Bodrum’u ilk kez görmüş olduklarını ifade eden Fransız gazeteci ve yazarlar, Bodrum’a hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Başkan Kocadon: “Fransız misafirlerimizin ülkelerinde Bodrum’u en iyi şekilde tanıtacaklarına inanıyorum”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, çalışmalar kapsamında gelen ilk misafir grubunun Bodrum’a hayran kaldığını ifade ederek, “Bir turizm kenti olan Bodrum’u tüm dünyaya en iyi şekilde tanıtmak için mücadelemizi sürdürüyoruz. TAV Havalimanı Holding yetkilileriyle yapmış olduğumuz görüşmeler sonunda, 30 Mart – 15 Haziran tarihleri arasında bir çalışma başlattık.  12 ülkeden turizm seyahat gazetecileri, sosyal medya fenomenleri ve blog yazarlarından oluşan ilk grup olan 35 kişilik Fransız grubunu Bodrum’da ağırlayarak, onlara Bodrum’un güzelliklerini tanıttık. Gezi sonunda Bodrum’a hayran kaldıklarını söyleyen Fransızlar, misafirperverliğimiz için de ayrıca bizlere teşekkür ettiler. Çektikleri fotoğraf ve videolar yanı sıra yazılarıyla ülkelerinde ve Avrupa’da Bodrum’u en iyi şekilde tanıtacaklarına inanıyorum.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu