ÇevreGündem

Turgutreis Şevket Sabancı Caddesi yenileniyor

sevket_sabanci_caddesi (1)Bodrum Belediyesi Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Destek Hizmetleri Müdürlüğünün ortaklaşa olarak hazırlamış olduğu, Turgutreis Mahallesi Şevket Sabancı Caddesi Beşinci Kısım sahil yolu yapım çalışmaları sürüyor.

7123 Sokak ile Akardere arasında kalan sahil boyunca yapılan çalışmaların ilk etabında kaçak yapılaşmalar yok edilerek sahildeki alanlar daha düzenli hale getirildi.

Şevket Sabancı’nın destekleri ile yapımına başlanan yenileme çalışmaları ile 350 metre bisiklet ve yürüyüş yolu yapılarak Şevket Sabancı Caddesi ile Kadıkalesi Meydanı’nın birbirine bağlanması planlanıyor. Ayrıca sulama alt yapı sistemleri oluşturularak peyzaj çalışmalarının ilk etabı da tamamlanıyor. Tüm bunların yanı sıra dere ağzına 10 metre genişliğinde köprü yapımı sonrası bölge halkının dere kapatılmadan rahat yürüyüş yapabilmesi sağlanacak.

Bu çalışmalar kapsamında bölgeye 2 bin metre kare bulvar taşı, bin 200 metre ise bordür taşı döşeniyor. Dört yüz metre uzunluğunda yağmur oluğu yapılarak yağmur sularının çevreye zarar vermesi de önlenmiş oluyor. Ayrıca 3 yüz 80 metre taş duvar örümünün yanında bin 120 metre kare de beton dökülüyor.

Caddeye, toplamda 20 aydınlatma direği takılarak sahil boyunun akşamları kullanımı da kolaylaştı. İlgili müdürlük, yapılacak planlama ve ihtiyaçlar doğrultusunda da aydınlatma direklerinin artırılacağı bilgisini verdi.

Zemini hazır hale getirilen alanlarda proje çerçevesinde oluşturulacak yeşil alanların yanı sıra çocuk parkı da yapılarak çocukların aktif vakit geçirebilecekleri güvenli alanlar oluşturuluyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu