GündemManşet

AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANI İSTANBUL’A ATANDI

Dr.Yakup YıldızHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2014 yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile Bodrum’a atanan ve Bodrum’un ilk Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olan Dr. Yakup Yıldız İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliğine atandı.

Bölge Adliye Mahkemeleri kararnamesine ilişkin çalışmalar, önceki gün itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlandı. mıştır. HSYK tarafından, Kararname takvimine uygun olarak, bölge adliye mahkemesi daire başkanlığına ataması yapılanların tebligatları 22 Nisan 2016 tarihine, bölge adliye mahkemesi üyeliğine ve Cumhuriyet savcılığına atananların tebligatları ise 15 Haziran 2016 tarihine kadar gönderileceği duyuruldu.

2014 yılı Haziran ayında Bodrum’a Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak atanan Dr. Yakup Yıldız’ın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği görevine atandığı HSYK resmi internet sitesinden duyuruldu.

Yıldız, Bodrum’da görev yaptığı süre içerisinde dünyanın yakından takip ettiği Aylan Kurdi davasını karara bağlamıştı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu