GündemKültür SanatManşet

HERODOT’TA TÜRK MÜZİĞİ EZGİLERİ…

Bodrum’da kültür ve sanat etkinlikleri yaz kış devam ediyor. Karsanat (Karya Kültür ve Sanat Derneği) tarafından düzenlenen, sanat yönetmenliğini Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın yaptığı, Türk Müziği sevenlerin beğeni ile dinledikleri ‘Adnan Çoban Türk Müziği Konseri’ büyük beğeni topladı.

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezinde düzenlenen konsere hava muhalefeti olmasına rağmen Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve çok sayıda Türk Müziği aşığı katıldı.

‘Adnan Çoban Türk Müziği Konseri’ nin sanat yönetmenliğini , Karsanat Derneği’nin kurucu üyesi  Prof. Dr. Nevzat Atlığ yapıyor.  Atlığ “Dr. Adnan Çoban günümüzde verdiği radyo ve tv konserleri ve yaptığı ‘Bizden Nağmeler’  TV programlarıyla,  Türk Müziği sevenlerin beğeni ile dinledikleri son dönemin  en başarılı solistlerinden.  Sanatçıya, Karsanat’ın  bu yılki ilk Türk müziği  konserinde musiki sanatımızın altı kişilik tanınmış değerli  saz sanatçılarından oluşan grup eşlik ediyor.” diyerek, Bodrum’daki müzikseverleri bu konserde değerli sanatçılarla beraber olmaya davet ediyor. Dr. Adnan Çoban’a kemanda   Yeşim Altınel Çoban,  kanunda  Hacer Tısoğlu, viyolonselde     Betül Şirin, tanburda  Gökhan Filizman, utta Sarper Eroğlu, neyde  Hüseyin Özkılıç eşlik etti.

Yaklaşık 2 saat süren sonunda saz heyeti Adnan Çoban ve Prof. Dr. Nevzat Atlığ ayakta alkışlandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu