ÇevreGündemManşetTurizm

BODRUM LELEG YOLU AÇILIYOR

bodrum-leleg yoluBodrum Ticaret Odası (BODTO) 26 Mart Cumartesi günü saat 12.00’da, Pedasa Antik Kentinde düzenlenecek törenle, Bodrum Leleg Yolu Projesi kapsamında hazırladığı yürüyüş yolunun 1. Etabını açıyor! BODTO Yönetimi tüm Bodrum severleri Leleglerin izinden yürümeye davet ediyor.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından, “2015 yılı Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen BODTO’nun “Bodrum Leleg Yolu” projesi, toplamda 185 km’lik yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve çevre düzenlemelerinden oluşuyor. “Bodrum Leleg Yolu” ile kış ve bahar aylarında alternatif turizmin geliştirilmesi amaçlanıyor ve bu şekilde 12 ay turizme katkı sağlanması hedefleniyor. Tamamen çevreye uyumlu olarak planlanan proje ile Bodrum Yarımadası’nda kültür turizminin geliştirilmesi ve Leleg yolunun geçtiği bölgelerin doğal olarak korunmasının gerekliliği vurgulanıyor!

Bodrum Leleg Yolu Projesi ile Bodrum’a yeni bir alternatif turizm rotası kazandırmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon “2009 yılında Bodrum doğa sporlarını turizme kazandırmak için başlattığımız çalışmalar 2014 yılında GEKA desteğiyle gelişti; 2015 yılında ise GEKA finansmanı ile uygulama aşamasına gelindi. Büyük bir heyecanla Bodrum Leleg Yolumuzun 1. Etabını açacağız!” diyerek tüm Bodrum severleri 26 Mart Cumartesi günü Pedasa Antik Kentinde yapılacak açılış törenine ve sonrasında gerçekleşecek Leleg Yolu 1. Etap Yürüyüşüne davet ettiklerini belirtti.

“Bodrum Leleg Yolu” Projesi 1. Etap Açılış Töreni Programı

Tarih: 26.03.2016

Saat: 12:00

Yer: Pedasa Antik Kenti (Bodrum, Konacık/Gökçeler Mevki)

12:00-12:30 Açılış Konuşmaları

12:30-12:45 Proje Bilgilendirme Sunumu

12:45 Bodrum Leleg Yolu 1. Etap Açılış Töreni

13:00 – 14:15 Bodrum Leleg Yolu 1. Etap Yürüyüşü

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu