GündemHayatManşet

ŞEHİTLER İÇİN OYUKU TEPE’DE BAYRAK AÇTILAR

Bodrum AKUTBodrum AKUT ekibi Yarımadanın en yüksek tepesi olan Oyuklu Tepe’ye tırmanarak saygı duruşunda bulundu.

Ekip, 15 gönüllüsü ve Bodrum Offroad ekibi ile, Konacık Mahallesi Gazderesi mevkisindeki operasyon merkezinden hareket ederek 689 metre yüksekliğindeki Oyuklu Tepe’ye tırmanmak için yola çıktı. Araçla ve yürüyerek yaklaşık 1,5 saatte zirveye ulaşan ekip burada Türk Bayrağı açarak 18 Mart Çanakkale Savaşı’nda kaybettiğimiz şehitlerimizi, terör nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşları ve şehitleri anmak için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu şunları söyledi:
“Daha önce de bölgemize yakın Sandras Dağı,  Denizli Bababadağ ve Ödemiş Bozdağ zirvelerine terrör nedeniyle kaybettiğimiz şehit ve vatandaşlarımızı anmak için tırmanış yapmıştık. Bu tırmanışımız da bunlardan birisi. Terörün her türlüsünü lanetliyor ve kınıyoruz.Bugün de, 18 Mart Çanakkale savaşında kaybettiğimiz şehitlerimizin, terrör nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ve şehitlerimizin yanlarında olduğumuzu vurgulamak ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün son derece önem taşıdığı şu günlerde birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğiniz vurgulamak için bu tırmanışı yaptık. Ruhları şad olsun.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu