ÇevreGündemManşet

DENİZ TEMİZLİĞİ BİTEZ’DE DEVAM ETTİ

Bodrum-Bitez deniz temizliğiBodrum Belediyesi tarafından başlatılan deniz dibi temizliği kampanyası Bitez koyunda devam etti.

‘Denize En Çok Mavi Yakışır’ sloganıyla düzenlenen ve Mazı, Güvercinlik, Yalıçiftlik, Gümbet Koylarının ardından Bitez’de yapılan temizliğe belediyesi dalış ekibi ve gönüllü dalgıçlar katıldı.

Kıyıdanda etkinliğe katılan bazı STK’ları ile öğrencilerin destek verdiği temizlik çalışmalarında yine beklenmedik çöpler toplandı.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Memduh Bölük, gazetecilere yaptığı açıklamada, temizlik çalışmasına Bitez Limanı’ndan devam ettiklerini söyledi.

Etkinlikte, yine bilindik görüntülerle karşılaştıklarını ifade eden Bölük, “Çalışmalar yarımada genelinde devam edecek. Maalesef denizlerimiz çok kirli. Vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olması lazım. Müşterek olarak daha dikkatli olmamız lazım. Maalesef, şişeler, petler, kovalar çıktı ama bunları en aza indirmek için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu