GündemMagazinManşet

120 KADINI SİNEMAYA TAŞIDILAR

Bodrum-kadınlar günü-sinema8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında, Bodrum’a bağlı bazı köylerde yaşayan kadınlar sinemada film izlemenin keyfine vardılar.

Bodrum’da düzenlenen etkinlikler kapsamında, Bodrum Belediyesi, Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesinin destekleriyle daha önce sinemaya gitmeyen 120 kadın sinema salonuna götürüldü.

Araçlarla evlerinden alınan kadınlar, OASİS Alışveriş Merkezindeki sinema salonuna getirildi. Burada çeşitli ikramlarla ağırlanan kadınlar hep birlikte “İftarlık Gazoz” filmini izleme imkanı buldular.

Sponsorların eşliğinde üçüncü kez bu etkinliği düzenlediklerini ifade eden Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi yürütme kurulu üyesi Firdevs Şengül şöyle konuştu:
“Bodrum’a yakın köylerden hiç sinemaya gitmemiş hanımlar hoşça vakit geçirdiler. Bizim amacımızda buydu. Bu etkinliğe destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

İlgiyle izledikleri filmde kendilerinden bir parça bulduklarını ifade eden kadınlar sinemada film izlemenin çok güzel olduğunu söylediler.
Filmi izleyen Düzyaka Köyünden Ayfer Benli, kendileri için çok değişik bir gün olduğunu ifade etti.

İlk defa sinemaya geldiği ifade eden Meral Demirbek ise filmde adeta kendisini bulduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
“Çok güzel, eskileri hatırladık. Bizde tütünler işledik. Bu sinema benim hayatımı anlattı. Tütün işledik bizde öyle eskileri hatırladık. Daha önce hiç sinemaya gelmedim. Çok güzel bir ortam, sevdim” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu