GündemManşetSpor

KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL GOLF TURNUVASI DÜZENLENDİ

Bodrum'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü-Golf turnuvasıBodrum’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle golf turnuvası düzenlendi.

Bodrum Golf ve Tenis Kulübü ile bir otelin işbirliğiyle golf turnuvası düzenlendi. Bodrum Golf Kulübü’nde gerçekleşen turnuvaya 40 golfçü katılırken, eşleri ile turnuvaya katılan erkekler kadına şiddeti protesto etmek için turnuva başında, kadınlara kırmızı karanfil hediye ettiler.

Bodrum Golf ve Tenis Kulübü’nde 4 yıldır düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Golf Turnuvasında renkli görüntüler yaşandı. Turnuvaya İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum’dan 20’si kadın toplam 40 golfçü katıldı. Eşleriyle birlikte turnuvaya katılan golfçüler gün boyunca hünerlerini sergiledi.

Turnuvaya İstanbul’dan katılan İstanbul Golf Kulübü üyesi İlke Durukan, atışını yaptıktan sonra şunları söyledi:
“Çok güzel ve özel bir günde kadınlar turnuvasında olmaktan dolayı son derce mutluyuz. Bodrum Golf Kulübüne bu turnuvayı hazırladıkları için çok teşekkür ederiz. Bu özel günde bizleri çiçeklerle karşılayıp bu gzel günü bize sundukları için teşekkür ediyoruz. Bütün kadınların dünya kadınar hgünü kutlu olsun” dedi.

Bodrum Golf ve Tenis Kulübü Genel Müdürü Caner Tuna, turnuvanın artık gelenekselleştiğini belirterek şöyle konuştu:
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü Golf Turnuvası’nı dördüncü kez yapıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana her yıl bu etkinliği düzenliyoruz. Hele bu yıl bunun önemini daha da iyi anladık. Geçtiğimiz günlerde, kadına şiddetin ne kadar hat safhaya çıktığını basının sayesinde duyuyoruz. Bu seneki turnuvamızda, kadına şiddete hayır diyerek yola çıktık. Bundan sonrada her yıl 8 Mart Düünya Kadınlar Gününü kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Tuna, başta kadınlara saygı olmak üzere, Bodrum’da kışında bu tür etkinliklerin yapılabildiğini herkese göstermek istediklerini söyledi.

Turnuva The  Marmara Bodrum’da akşam saatlerinde düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu