GündemManşet

MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİLER

Muğla Büyükşehir Belediyesi-BodrumMuğla Büyükşehir Belediyesi, iki yılda yapılan hizmetlerin ve yatırımların anlatıldığı toplantılara Bodrum’da devam etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Muğla’da Büyük Bir Aileyiz” sunumuyla Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin iki yılda yaptığı hizmetlerin ve yatırımların anlatıldığı Muhtarlar Bilgilendirme toplantıların beşincisini Bitez eski Belediye Binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocaadon, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz ve 30’a yakın mahallenin muhtarı katıldı.

Muhtarlar Bilgilendirme toplantısında ilk olarak konuşan Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü Muhtarlar Masası Sorumlusu Yeşim Genç, 16 Ekim 2014 yılında Muğla’da 551 mahalle muhtarına hizmet vermek için kurulan Muhtarlar Masası’na bugüne kadar 4478 adet başvuru yapıldığını, Bodrum’dan ise 273 başvuru ve talebin geldiğini söyledi.

Toplantıda konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Türkiye’de çevresinde yaşanan olumsuz gelişmelerin turizme etkisine dikkat çekerek birlik beraberlik mesajı verdi. Başkan Kocadon konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Bodrum, ülkemizin ve Muğla’mızın turizm merkezi. Halkımızın geçim kaynağı turizm zincirin halkaları gibi birbirine bağlılar. Ülkemizde ve dünyada yaşanan olumsuz gelişmeler turizmi de olumsuz etkileyecek. Buna rağmen yaklaşan turizm sezonu için yerel yöneticiler olarak hizmetleri yerine getiriyoruz. Ama önümüzde yaklaşan turizm sezonunda Bodrum’un ana ihtiyaçlarının ana arterlerinin gözden geçirilip hızlı bir şekilde Nisan ayına kadar eksiklikleri gidermemiz lazım. Onun için, birlik beraberliğe daha fazla ihtiyacımız olduğu günlerdeyiz” dedi.

Toplantıda genel bilgiler aktaran Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’da Büyükşehir Belediyesi olarak en fazla yatırım yaptıkları ilçelerden birinin Bodrum olduğunu, 2014-2015 yılında Muğla’ya yapılan 247 Milyon 454 bin yatırımın 34 Milyon 746 binin Bodrum’a yapıldığını söyledi.

Gürün, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Muğla’yı 6 hizmet bölgesine ayırdık ve yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen Muğla gibi geniş bir coğrafyada vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisindeki 2 bin 200 kilometre yolun bakım ve onarımını tamamladı ve görev süremiz sonuna kadar bütün yollarımızın birinci, ikinci kat asfalt, sıcak asfalt, yol çizgileri, yatay, dikey işaretlemelerini tamamlamış olacağız. Muğla ili genelinde çöp deponi alanları ve hafriyat alanları için gerekli çalışmaları yaptık. Bodrum’da uzun yıllardır çözülemeyen çöp deponi alanını belirledik ve ihale sürecine getirdik. Ayrıca Bodrum otogarını Torba kavşağına alarak şehir içi trafiğini de rahatlatacağız” dedi.

Belediye Başkanlarının konuşmalarının ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Bodrum’daki faaliyetler ve yatırımlar hakkında muhtarlara bilgiler aktardılar.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu