GündemManşet

TEZGAHLAR BALIK DOLDU

tezgahta balık bereketi (2)Havaların düzelmesiyle tezgahlarda balık bolluğu ve çeşitliliği de kendini gösteriyor. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan tezgahlarda Hamsiden, Palamuta, Turna’dan, Peygamber balığına ve ahtapota kadar neredeyse 20 çeşit balık tezgahları süslüyor.
Hamsinin 10 lira olduğu tezgahlarda temizlenmiş, dövülmüş ve tavaya hazır ahtapotlar ise 30 lira civarında alıcı buluyor.

Bodrumlu balıkçılar denizin bu sene söylenildiğinin aksine oldukça bereketli olduğunu ifade ederek işlerinin iyi olduğunu söylüyorlar. Tezgahlarda 10 liradan 40-50 liraya kadar balık çeşidinin olduğuna dikkat çeken balıkçılar, herkesin bütçesine uygun balık bulunduğunu kaydediyorlar.

Çeşitlerin bolluğu ve tezgahların da bereketli olduğunu söyleyen Bodrumlular ise balık fiyatlarının makul düzeyde olduğu konusunda balıkçılar ile görüş birliğindeler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu