GündemManşetSpor

BABALAR OĞULLARA KARŞI

Altınordu Futbol Okulları Antrenörü Kanat ÖzsertBitez Mahallesinde faaliyet gösteren özel bir futbol okulu 8-10 yaş arasındaki öğrencilerine sürpriz yaparak babalarıyla maç yaptırdı.

Normal şekilde idmana çıkan öğrenciler bir süre antrenör eşliğinde ısındıktan sonra babalarıyla maç yaptı.Kıran kırana geçen bu keyifli maçta annelerde saha dışında eş ve çocukların cep telefonuna kayıt etti. Sahadaki babalar ise hallerinden oldukça memnundu.

İlk golü yiyen babaların kalecisi Mahmut Çakır, “Gençler gayet güzel hızlı, birde hafta sonu için gayet güzel oldu böyle” dedi.

Çocukların ilk golünü atan Çınar Akpınar ise “Büyüklere karşı küçükler oynuyoruz. Çocuklar yeniyorlar. Şuan santra kullanıyorlar. Yani ben bu maçı sevdik çok güzel bir maç” diyerek heyecanını dile getirdi.

Takımları eksik kalan babalara bir anne destek vererek onlarla birlikte mücadele etti.
Murat Tuğral isimli baba ise maç esnasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Gayet keyifli, bu güzel havada çocuklarla birlikte olmak. Eğleniyoruz bizde onlarla, keyif alsınlar diye onların peşinde koşturuyoruz” dedi.

Etkinliği düzenleyen Altınordu Futbol Okulları Antrenörü Kanat Özsert sporn çocuklar üzerindeki etkisi hakkında şu ifadeleri kullandı:
“Ben buradan tüm velilere şunu söylemek istiyorum; Bütün çocukların mutlaka spor yapması gerektiğini düşünüyorum. Yalnızca futbol, yalnızca burası için söylemiyorum. Her çocuğun en az bir spor branşı ile uğraşmasını istiyorum. Spor çocuklarda büyüme ve gelişme açısından çok önemli. Spor çocuklarda, psikolojik, fizyolojik ve sosyolojik açıdan önemli olduğu gibi her türlü gelişimine katkı sağlıyor spor çocukların. Çocukları spordan uzaklaştırmamız gerekiyor” dedi.

Saha içinde hafif sakatlıklar geçiren çocuklara ilk müdahale babalardan geldi.

Sahada 6-4 galip ayrılan çocuklar babalarıyla hatıra fotoğrafı çekildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu