ÇevreManşet

Turgutreis’te Deniz Dibi Temizliği

 

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Deniz Dibi Temizliğinin altıncı etabı Turgutreis koyunda yapıldı

Denizlerin ve kıyıların temizliğine katkıda bulunmak, deniz canlılarının yaşam alanlarını korumak amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından başlatılan ve on yıldır düzenlenen Deniz Dibi Temizliği etkinliği 12 Haziran Çarşamba günü Turgutreis’te gerçekleşti.

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonuyla gönüllü dalış ekibi tarafından yapılan Deniz Dibi Temizliğine Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’yi temsilen Başkan Yardımcısı Yaşar Çelikkan, Temizlik İşleri Müdürü Serkan Kanik, Karabağ Muhtarı Hakkı Aydoğan, Bahçelievler Muhtarı Fatma Akalan ve TURÇEV Bodrum yetkilileri katıldı.

Etkinlikte Bodrum Belediye personelinden oluşan gönüllü dalış ekibinin çalışmalarıyla denizden atıklar çıkarıldı. Turgutreis Balıkçı Barınağının önünde sergilenen 180 kilogram atık, geri dönüşümü yapılmak üzere Konacık Mahallesindeki 1. Sınıf Atık Getirme Merkezine götürüldü.

Kumbahçe’de başlatılarak sırasıyla Yalıkavak, Bitez, Ortakent, Akyarlar ve Turgutreis’te yapılan deniz dibi temizliği çalışmasının ağustos ayına kadar on üç ayrı koyda yapılması planlanıyor.

Deniz Dibi Temizliği etkinliğinde toplanan atık sayısında gözle görülür bir azalma olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Yaşar Çelikkan, “Farkındalık çalışmalarında pozitif sonuçlar almaktan mutluluk duyuyoruz. Vatandaşlarımızın da destekleriyle daha temiz bir Bodrum, daha temiz bir deniz için Bodrum’umuza yakışan maviliği bulana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Deniz Dibi Temizliği etkinliği 26 Haziran Çarşamba günü, Gümüşlük sahilinde devam edecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu