GündemHayatManşet

Bodrum’da Gazeteciler Bir Araya Geldi

Başkan Aras'tan Gazeteciler Günü Mesajı

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen programda yerel basın ile bir araya gelindi. 

Bodrum’da çalışmalarını sürdüren gazeteciler, Yahşi Mahallesi’nde bir restoranda gerçekleşen programda bir araya geldi.

Düzenlenen yemeğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Başkan Yardımcıları İlknur Ülküm Seferoğlu ile İbrahim Akbaş, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selçuk Şimşek ve birim personelleri ile basın mensupları katıldı.

Yoğun programı sebebiyle yemek organizasyonuna katılamayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kurulan canlı bağlantı ile gazetecilerin yanında oldu. Tüm katılımcıların 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Başkan Aras, “Sizlerle beraber çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Özgürlük, demokrasi ve barış dolu bir yıl olmasını diliyor, daha nice güzel programlarda bir araya gelmeyi temenni ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın bağlantısından sonra söz alan gazeteciler, bu özel gecede birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek Başkan Ahmet Aras başta olmak üzere organizasyonda emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederken yerel ve ulusal ölçekte gazetecilerin yaşadığı zorluklarla ilgili fikirlerini paylaştılar.

Eğlenceli dakikaların yaşandığı ve birlik beraberlik mesajlarının verildiği program geç saatlere kadar devam etti.

Başkan Aras’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Aras, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, demokrasinin temel taşlarından biri olan basın mensuplarını onurlandırdığımız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Basın, toplumun bilgiye erişim hakkını sağlamak, kamuoyunu bilgilendirmek ve demokrasinin işleyişine katkıda bulunmak gibi önemli görevleri üstlenen kritik bir kurumdur.

Özgür ve bağımsız basın, demokrasinin güvencesidir. Bu nedenle, her türlü baskıya, sansüre ve kısıtlamaya karşı durarak, gerçekleri araştırmak ve kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmek adına özverili bir şekilde çalışan gazetecilerimiz, toplumumuzun gözü, kulağı ve vicdanıdır.

Bodrum’da yaşayan her bir bireyin, demokratik değerlere ve insan haklarına olan inancını yürekten paylaşması, basının özgürlüğüne verdiği önemi göstermesi büyük bir gerekliliktir. Basın özgürlüğü, toplumumuzun bilinçlenmesi, şeffaf bir yönetim ve sağlıklı bir demokratik süreç için vazgeçilmez bir unsurdur.

Bu özel gün vesilesiyle, görev yapan tüm gazetecilere, yerelde ve ulusal düzeyde, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Onların, doğru ve tarafsız haberleri ile toplumumuzun aydınlanmasına katkıda bulunduklarına inanıyorum.

Aynı zamanda, ülkemizde ve dünyada birçok gazeteci, mesleğini icra ederken özgürlüklerinden mahrum kalmış, tutuklanmış hatta öldürülmüştür. Bu durum, demokratik değerlere olan inancı sarsmakta ve basının özgürce işleyişini engellemektedir. Herkesin ifade özgürlüğüne saygı gösterilmesi, demokratik bir toplumun olmazsa olmazıdır.

Demokrasimizin güçlenmesi ve toplumumuzun bilinçlenmesi adına gösterdikleri çaba için tüm gazetecilerimize minnet duyuyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu