Kültür SanatManşet

Bodrum’da 8. Hamsi Festivali

21 Ocak Günü İskele Meydanında

 

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Bodrum Hamsi Festivali’nin bu yıl 8.si düzenlenecek. Festival 21 Ocak 2024 Pazar Günü Bodrum İskele Meydanında gerçekleştirilecek.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Bodrum Hamsi Festivali’nin bu yıl 8.si düzenlenecek. Festival 21 Ocak 2024 Pazar Günü Bodrum İskele Meydanında gerçekleştirilecek.

Tonlarca hamsinin pişirilerek ücretsiz olarak dağıtılacağı festivalin organizasyon çalışmaları kapsamında Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer ÇELİK “Bu yıl gerçekleştireceğimiz festival için çok detaylı bir çalışma yaptık. Dernek Yönetimi olarak Bodrum Belediyesi’nin de desteği ile iş bölümü yaparak festivalin öncesi ve sonrası için tüm detayları planlıyoruz. Festivalimize katılanların keyifli zaman geçirmesi için çalışıyoruz.” dedi.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Bodrum Belediyesi’nin desteği ile organize edilen Hamsi Festivali’nin bu yıl çok daha eğlenceli geçmesi bekleniyor. Festival alanında oluşturulacak stantlarda yöresel ürünlere de yer verileceği ve katılımcıların yöresel ürünleri de satın alma fırsatı olacağı belirtiliyor.

Bu yılki festivalin sanatçı kadrosunda ise; Hülya POLAT, Erol ŞAHİN, Nihat YILMAZ, Safa TATOĞLU, Süleyman GÜLTEN, Emre YETİMOĞLU bulunuyor. Festivalin sunuculuğunu ise geçen yılki gibi Murat KURT’un yapacağı belirtildi.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer ÇELİK “Hamsi Festivalinin bu sene çok daha iyi geçmesi için çok iyi bir program hazırladıklarını, Karadeniz’den tonlarca hamsi getirteceklerini ve getirilen hamsilerin pişirilerek ücretsiz olarak katılımcılara dağıtılacağını belirtti. Tüm vatandaşlarımızı 21 Ocak 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek (Stantlar sabah saatlerinde aktif olacak, konserler saat 11.00-12.00 gibi başlayacaktır.) 8.Bodrum Hamsi Festivaline davet ediyorum.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu