Kültür SanatManşet

Nezir Korkmaz’dan Bodrum’da Sergi

5 Temmuz'a Kadar Açık Kalacak

 

Belçika Kraliyet Akademisi tarafından altın madalyalı sanatçı unvanı bulunan Nezir Korkmaz‘dan Bodrum Göltürkbükü Touch Sanat Galeri‘de müthiş sergi.

27 Haziran’da İnci Aytaç‘ın ev sahipliğinde açılışı gerçekleşen çağdaş resim sanatının önemli isimlerinden Nezir Korkmaz’ın açılış kokteyline ilgi büyüktü. Açılışın onur konuğu Devrim Erbil yanı sıra Yasemen Latife Ayvaz, Seval Koşal gibi sanat camiasından önemli isimler açılışta yer aldı. Nezir Korkmaz’ın Paris’ten gelen 30 eserinin yer aldığı sergi Touch Sanat Galeri’de 5 Temmuz’a kadar devam edecek.

“Dahi ressam.” Ödüller ve başarılarla dolu sanat hayatı birçok ülkede bilinen Nezir Korkmaz; ‘’Konuşmaya başlamadan çizmeye başladım‘’ diyerek resme olan ilgisinin çok küçük yaşlarda başladığını belirtmiştir. Kendisi ilk sergisini 16 yaşında henüz lisedeyken açmıştır. 18 yaşında yaptığı yaşam felsefesinin ve sanat serüveninin başyapıtlarından biri olan ‘’Yolcular‘’ tablosu Belçika Kraliyet Akademisi tarafından altın madalya, tüm resimleri ve sanata olan katkılarından dolayı da kupa ile ödüllendirilmiştir. ‘’Önceleri kazma kürekti şimdi ise bilgisayarlar, telefonlar, uzay mekikleri.’’ diyerek resimlerinin konusunu genel olarak teknolojinin hayatımızdaki etkinliği olarak tanımlamıştır.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu