GündemManşet

Başkan Aras, Belediye Faaliyetlerini Anlattı

Nisan Meclisinde Gençler de Söz Aldı

 

Bodrum Belediyesi’nin 2023 Yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında gerçekleşti. Şeffaf belediyecilik anlayışıyla sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan meclis toplantılarının bu ayki toplantısında Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin talebi oy birliği ile kabul edildi.

Konacık Mahallesi’nde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasında Başkan Ahmet Aras, depremin ilk gününden bugüne kadar yapılan yardımlardan bahsederek tüm gönüllülere ve Bodrumlulara destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

İftar programlarından da söz eden Başkan Aras, bu yılki katılımların çok yüksek olduğunu belirtirken programları düzenleyen belediye ekiplerine de teşekkür ederek vatandaşların katılımı dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Meclis toplantısında 2019-2023 yılları arasında gerçekleştirilen 4 yıllık belediye faaliyetlerinin de sunumu yapılırken Başkan Ahmet Aras, belediye kapsamında yapılacak olan projelere de değindi.

Mazeretlerin oylanmasının ardından ise geçen toplantı tutanaklarında maddi hata yapılıp yapılmadığı görüşüldü. Ayrıca gündeme getirilen ek önergeler de oylamaya sunuldu.

Komisyon Üyeleri Belirlendi

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 24. ve 33. Maddeleri gereğince 1 yıl süreyle görev yapacak olan komisyon üyeleri belirlendi. Bu kapsamda;

Encümen Üyeleri olarak Kemal Özyurt, Özden Baysal ve Tamer Mandalinci;

İmar ve Bayındırlık Komisyon Üyeleri Dursun Göktepe, İlknur Ülküm Seferoğlu, Emel Çakaloğlu, Tamer Mandalinci ve Mehmet Onur Şahbaz

Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri İbrahim Emre Köroğlu, İbrahim Akbaş, Mustafa Çortoğlu, Emel Çakaloğlu, Erkan Özşeker

Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyon Üyeleri Cafer Doğan, Mehmet Kocair, Mustafa Coşkun, Emel Çakaloğlu, Uluç Tezer

İşgaliye Komisyon Üyeleri Okyanus Şahin, Kemal Özsarsılmaz, Ayşenaz Gültekin Öncel, Mustafa Coşkun, İsmail Uslu

İçkili Yer Bölgelerini Belirleme Komisyon Üyeleri Okyanus Şahin, Ayşenaz Gültekin Öncel, Kemal Özyurt, Mustafa Kemal Özsarsılmaz, Serdar Sarıl

Şeffaflık Komisyon Üyeleri Uğur İlhami Özden, İlknur Ülküm Seferoğlu, Ayşenaz Gültekin Öncel, Hülya Aşkın, Erkan Özşeker

Kentsel Tasarım ve Estetik Komisyon Üyeleri Mustafa Çortoğlu, Mustafa Coşkun, İbrahim Akbaş, Mehmet Kocair ve Serdar Sarıl

Gençlik ve Spor Komisyon Üyeleri İbrahim Akbaş, Okyanus Şahin, Mustafa Coşkun, Mustafa Kemal Özsarsılmaz, Uluç Tezer

Turizm Komisyon Üyeleri Mustafa Coşkun, Kemal Özyurt, Mustafa Çortoğlu, Mustafa Kemal Özsarsılmaz, Serdar Sarıl

Cadde ve Sokak İsimleri Belirleme Komisyon Üyeleri Mustafa Coşkun, İsmail Uslu, Okyanus Şahin

Tahsil Yardım Komisyon Üyeleri Mehmet Kocair, Cafer Doğan, Hülya Aşkın

Çevre, Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyon Üyeleri İbrahim Emre Köroğlu, Emel Çakaloğlu, Uğur İlhami Özden, İlknur Ülküm Seferoğlu, Mehmet Onur Şahbaz oy birliğiyle belirlendi.

Önceki dönem komisyon üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Aras, yeni üyelere başarılar diledi.

Çocuk Meclisi Söz Aldı

Bodrum Belediyesi destekleriyle kurulan Bodrum Kent Konseyi Çocuk Meclisi, toplantıda söz alarak talep, istek ve önerilerini meclise sundu.

Çocuk Meclisi Genel Sekreteri Mir Evren Demir ile Çocuk Başkanı adına Armin Bozkurt’un söz aldığı toplantıda bir parka isim verilmesi konusu ile ilgili fikirler paylaşıldı.

Mir Evren Demir, Bodrum ile ilgili duygularını paylaşırken doğası bozulmamış bir Bodrum istediklerini ve Bodrum tepelerine ve yeşil alanlarına fazla inşaat yapılmamasını talep ettiklerini söyledi.

Armin Bozkurt ise çocuk sever kişiliğiyle tanınan Saynur Gelendost’un yaptıkları ile ilgili bilgiler verirken Çırkan Mahallesi Kuyu Sokak, 5820 Sokak ve Şehit Sezgin Keçeci Sokak kesişiminde bulunan parka Çevreci Saynur Gelendost’un adının verilmesi kararını aldıklarını söyledi.

Çocukların talebi meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Saynur Gelendost’un özgeçmişi ile fotoğrafını parkta bulundurması ile ilgili Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne talimat verdi.

Hayvansever Zeynep’in talebi kabul edildi

Hayvanseverler tarafından gönderilen önerge bağlamında ilçenin meskûn mahallelerinde sürücülerin araçlarını hızlı kullanması sebebiyle meydana gelen ve evcil hayvanların zarar görmesiyle sonuçlanan kazaları önlemek adına ilgili meskûn mahal yollara “Evcil hayvan çıkabilir!” levhası konulması, konu ile ilgili düzenlemelerin yapılması teklifi görüşüldü.

Lise son sınıf öğrencisi Zeynep Doğa Kamber, konu ile ilgili görüşlerini bildirirken Bitez yaşayanlarından olduğunu ve birçok olaya tanıklık ettiğini iletti. Hayvan çıkabilir levhasını ve kasis istediklerini söyleyerek çok etkilendiği olaylardan örnekler verdi. Başkan Aras ve meclisin dikkatle dinlediği gencin önerileri için Başkan Aras, gerekeni yapacaklarını belirtti. Konu, talep üzerine ve ayrıntılı incelenmesi adına Hayvan Hakları Komisyonuna havale edildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu