GündemManşetSiyaset

Bodrum’da 13 Aday Adayı Bir Araya Geldi

28. Dönem CHP Muğla Milletvekili Aday Adayları Tanıtıldı

 

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçime aday olarak katılmak isteyen ve CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunan Bodrumlu 13 adayın üyelere tanıtım toplantısı yapıldı.

Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye gelen İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, şunları dile getirdi;

“Aday adaylarımızın içinden mutlaka birinin, Muğla Milletvekili olarak seçilmesini sağlayarak, 650 km2 yüz ölçümüne sahip, 400 binin üzerinde insanımızın yaşadığı, yaz aylarında milyonu aşan nüfusuyla çoğu ilimizden daha büyük yoğunluğa sahip Bodrumumuzun, iktidarımız döneminde,  mecliste temsiliyetinin olmasını sağlayarak, mecliste 32 yıldır Bodrum’dan bir vekil olmamasını tarihe gömeceğiz.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, anketlere göre seçimi kazanacaklarına vurgu yaparak şöyle dedi;

“20 yıllık baskı politikalarının bir sonucu olarak insanların bu duruma tepki göstereceklerine inanıyorum. Öyle 3-5 puan değil, ciddi puan farkıyla bu seçimi kazanacağımızı düşünüyorum. Ama bu bir rehavet meselesi değil. Bu sandıklara sahip çıkarak, gerekirse başında asker gibi dikilerek o oyları tek tek sayacağız, değerlendireceğiz ve çalmalarına izin vermeyeceğiz. Bence bu seçimin en önemli eşiği, oylarımıza ve sandıklarımıza sahip çıkmak olacak. Çünkü mevcut iktidar sessiz, bekliyor. Stratejileri nedir bilmiyoruz. Seçimle ilgili bir açıklama yapmıyorlar. Ama biliyoruz ki onların da A,B,C,D,G,X,Y,Z planları vardır ve bunları kesinlikle ortaya koyacaklardır. Bu konuda hazırlıklı olmalıyız. Mesela deprem bölgesinde oy kullanacaklar. İki, şu anda uzaktan eğitime tabi tutulan öğrencilerin seçimden birkaç gün önce, belki de çok kısa bir süre önce birdenbire yüz yüze eğitimle karşı karşıya kalabilme durumları. O insanların oy kullanacakları yere gidememe durumları. Depremzedeler için de bu böyle, öğrenciler için de bu böyle. Daha acaba neler düşünülüyor, neler planlanıyor? Bunlara da hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Konuşmaların ardından aday adayları fotoğraf çektirdi. Toplantının aday adaylarının kendilerini tanıttığı bölüm, basına kapalı olarak yapıldı.

CHP Bodrum’da aday adayı olan 13 isim şu şekilde;

“Halil Karahan, Süreyya Öneş, Mustafa Saruhan, Kerim Cangır, Remzi Kazmaz, Nurten Çakıcı Bıçak, Ümit Baltutan, Bergüzar Akşit Aydar, Enver Çoban, Selma Tükel, Nurhan Fıratlı, Gürol İnan, Emine Yenilmez Aydemir”

Kaynak: kenttv.net

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu