ManşetSpor

HAZIRLIK MAÇINDA FENERBAHÇE’YE 15 FARKLA YENİLDİ

Kırçiçekleri Bodrum Basketbol kadınlar takımıBilyoner.com Kadınlar Ligi şampiyonu Fenerbahçe ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonu Kırçiçekleri Bodrum Basketbol kadınlar takımı Gümbet Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda karşılaştı.

Bu zevkli müsabakayı aralarında Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öcalmaz, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın da bulunduğu birçok sporsever ilgi ile izledi.

Şampiyonların lige hazırlık karşılaşmasının; 1,3,4 periyotlarında Fenerbahçe, 2 inci periyodunda ise Kırçiçekleri Bodrum Basketbol üstün oynadı. Bodrum Gümbet Binnaz Karakaya Spor salonunda gerçekleşen karşılaşmayı Fenerbahçe 15 sayı fark ile 60-75 kazandı.

Karşılaşmanın birinci periyodunda Fenerbahçe 13 – 23 üstünlük kurduysa da, Kırçiçekleri kısa sürede toparladı. Karşılaşmanın ikinci periyodunda iyi bir oyun çıkaran Bodrum Kırçiçekleri periyodu 16- 14 üstün tamamladı. Fenerbahçe, bir alt ligdeki Bodrum Kırçiçekleri’nin karşısında toparlanarak üçüncü periyodu 17-21, dördüncü periyodu 14-17 sayı ile üstün tamamladı. Karşılaşmada Fenerbahçe’de Doğa Bengisus Alper Anastasiya Verameye 15’er sayı ile, Bodrum Kırçiçekleri’nde ise Belgin Onbaşı 24 sayı karşılaşmadan en çok sayı atan sporcu oldu. Kırçiçekleri’nde Melek Bilge 11 sayı, Deniz Boz 10 sayı atarak öne çıktılar.

Kırçiçekleri geçtiğimiz yıl ligin ilk yarısında Kadınlar basketbol bölgesel liginden birinci olup, ikinci yarısında TKB2L’yi şampiyon olarak tamamlayarak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne çıkmıştı.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu