Manşet

Makilik alanda çıkan yangın söndürüldü

 

Milas ve Bodrum’da ilçelerinde çıkan yangınlar büyümeden söndürüldü. Milas’ta yaklaşık 2 hektar makilik alan zarar gördü.

Bodrum’a bağlı Kızılağaç Mahalle Mezarlığı’nın arka kısmında yangın başladı. Ağaçlık ve makilik alanda henüz tespit edilemeyen bir nedenle başlayan yangını fark eden mahalle sakinleri yangın bölgesine koştu.

Ellerine kazma küreği alan mahalleli, alevlere müdahale etti. İhbarın ardından itfaiye ve orman ekipleri de yangın yerine sevk edildi.

Çok sayıda mahalle sakininin hızlı müdahalesi sonrası alevler ormanlık alana ulaşmadan kontrol altına alındı. Vatandaşlar, bahçe hortumları ile de soğutma çalışması yaptı.

Milas’a bağlı Selimiye Mahallesi’ndeki makilik alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen alevlere 3 uçak, 3 helikopter ve 26 arazözle müdahale edildi.

Ekiplerin yoğun müdahalesi sonucu yangın daha geniş bir alana yayılmadan söndürüldü. Yangında yaklaşık 2 hektar makilik alan zarar gördü.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu