AsayişÇevreManşet

Tur Teknelerine Eş Zamanlı Denetim Yapıldı

Sahil Güvenlik ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden Denetim

 

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ortaklaşa eş zamanlı 4 ilçede tur teknelerine denetim gerçekleştirdi. Özellikle turizmin yoğun olduğu Ula, Bodrum, Marmaris ve Fethiye İlçelerinde tüm ekipler karadan ve denizden denetimlere başladı. Gün boyu devam eden denetimde gerekli uyarılar yapıldı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak açıklamasında “Toplum sağlığı için sık sık gerçekleştirdiğimiz denetimleri turizmin yoğun olduğu ilçelerde 18 Ağustos 2022 tarihinde saat 10:30’da eş zamanlı olarak tur teknelerine yönelik gerçekleştirdik. Sezon boyu ilçelerimizde dönem dönem tur tekneleri dahil olmak üzere gıda tüketiminin yoğun olduğu otellere, işletmelere vb. yerlere denetimleri gerçekleştiriyoruz. Bu son yaptığımız denetimde Sahil Güvenlik Komutanlığı ile ortak eylem planı oluşturarak Ula, Fethiye, Marmaris ve Bodrum’da yapıldı.  5996 sayılı Kanun gereğince alkol ve hijyen denetimi sırasında herhangi bir ceza uygulanmamış bazı konularda gerekli uyarılar yapılmıştır. Denetimlerimizin toplum sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra rehberlik amaçlı olduğunu ifade etmek isterim. Buradan tekrar ihbar mekanizmasının önemine değinerek hatırlatmak isterim. Alışveriş yaparken ya da sonrasında, gıda tükettiğiniz herhangi bir yerde olumsuz durumla karşılaşan tüketicilerin, Alo 174 Gıda Hattı’na veya “0501 174 0 174” numaralı telefona ihbarda bulunmalarını istiyoruz. Gıda güvenliğiniz güvencemiz altında diyor, Muğla’ya gelen tüm konuklarımıza güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum. ” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu