DünyaEkonomiManşetTurizm

Bodrum, Kruvaziyer Destinasyonlarından Biri Olma Yolunda

Bodrum Cruise Port, Blue Sapphire Gemisinin Başlangıç Limanı Oluyor

 

Türkiye’nin gözde destinasyonlarından Bodrum, içinde bulunduğumuz 2022 yılında önde gelen kruvaziyer destinasyonlarından biri olma konusunda her gün daha büyük ve hızlı adımlar atıyor.  Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi ve Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding’in bünyesinde yer alan Bodrum Cruise Port’da gemi operasyonları ile oldukça yoğun günler yaşanıyor.

Bodrum Cruise Port, 2022 yılında Türk bir cruise şirketi olan Selectum Blu firmasının Blue Sapphire adlı gemisinin başlangıç limanı oldu. Tam kapasitede 1630 yolcu taşıyan, yaklaşık 400 mürettabat kapasiteli, Bahama bayraklı, 175,18 metre uzunluğundaki Blue Sapphire , 10 Haziran-30 Ekim tarihleri arasında 43 sefer için Bodrum’a gelecek. 10 Haziran’da ilk seferine yaklaşık 240 yolcusu ile Bodrum Cruise Port’tan çıkacak olan Blue Sapphire’in ilk varış limanı Mikanos olacak. Sezon sonuna kadar Mikanos, Rodos, Santorini, Kos, Bodrum destinasyonlarında 3 veya 4 gece olarak turlarını tamamlıyor olacak. 43 seferin yolcu değişiminin tamamı Bodrum Cruise Port’ta yapılacak.

Bodrum turizmine ciddi hareket sağlayacak bu operasyon hakkında Bodrum Cruise Port Genel Müdürü Haluk Hızlan, “Farklı destinasyonlardan, farklı uyruklardan yüzlerce yolcunun Bodrum’a akmasının en güzel yolu başlangıç limanı(Home Port) olmak. Blue Sapphire ile bu yolculuğa çıktık. Devamını diğer cruise şirketleri ile sağlamak konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bodrum’dan başlayan bir yolcu gemisine yolcu gelmesi demek, otelin de, havaalanının da, küçük esnafın da daha tatmin olacağı bir sezona vesile olmak demek. Devamı gelecek inşallah!” dedi.

Bodrum Cruise Port hakkında daha fazla bilgi için:

https://www.bodrumcruiseport.com/

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu