ÇevreManşet

Yangın söndürme Helikopteri Göreve Başladı

Erken Başlayan Yangın Sezonu İçin Tedbir alınıyor

 

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarıyla mücadelede görev yapacak ilk yangın söndürme helikopterinin Marmaris’te konuşlandırıldığını bildirdi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Hisarönü Mahallesi Değirmenyanı mevkisinde konuşlanan yangın söndürme helikopterinde 2 pilot, 1 gözlemci pilot, 1 teknisyen ve Orman Genel Müdürlüğü adına 1 personel olmak üzere 5 kişilik mürettebat görev yapacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, havaların ısınmasıyla bölgede orman yangını riskinin arttığına dikkati çekti.

Muğla’nın orman varlığı ve yangın riski bakımından ilk sıralarda yer aldığına değinen Yaprak, şunları kaydetti:

“Orman Genel Müdürlüğümüzce yapılan anlaşma kapsamında orman yangınlarıyla mücadelede hava gücümüzü oluşturan helikopterlerden ilki bölgemize geldi. Marmaris Değirmenyanı depoda konuşlanacak yangın söndürme helikopterinin gerekli test uçuşları ve kabulü yapıldıktan sonra 1 Mayıs itibarıyla resmen göreve başlamış olacak. Belirlenen takvim çerçevesinde önümüzdeki günlerde 4 helikopter daha bölgemize gelerek Fethiye, Yatağan, Milas ve Nazilli’de konuşlu olarak göreve başlayacak.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu