ManşetSiyaset

Bilgi’den Eski Başkanlara Ziyaret

Eski Belediye Başkanlarıyla Bodrum’a Dair

 

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, muhtar ziyaretlerinden sonra Mumcular’da görev yapmış eski Belediye Başkanları Halil Işık, Mehmet Başol ve Kazım Avcı’yı ziyaret etti.

Mehmet Başol merhum Turgut Özal’ın başbakanlığı zamanında kendisini Mumcular’a getirdiğini bu sayede 11 talebin gerçekleştiğini söyledi.

Halil Işık Adalet Partisi’nden 3 yıl Mumcular Belediye Başkanlığı yaptığını, Süleyman Demirel’le yakın ilişkiler içinde olduğunu söyledi.

Kazım Avcı’da İbrahim Bilgi’nin Bodrum siyaseti için bir şans olduğunu belirtti

Bodrum Yarımadası’nda ki muhtarları makamlarında ziyaret eden MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, şimdi de Bodrum’da geçmişte görev yapmış belediye başkanlarını ziyaret etmeye başladı. Mumcular’la başlayan İbrahim Bilgi, eski başkanlar Mehmet Başol, Halil Işık ve Kazım Avcı’yı ziyaret etti. İlk olarak Mumcular’da 1980 ihtilalinden önce Adalet Partisi’nden 3 yıl görev yapan belediye başkanı Halil Işık, 1984-1994 yıllarında 10 yıl boyunca ANAP’tan belediye başkanlığı yapmış olan Mehmet Başol ve MHP ve AK Parti’den belediye başkanlığı yapmış olan Kazım Avcı’yı ziyaret eden İbrahim Bilgi, üç başkanla da bol bol sohbet edip hem anılarını hem de önerilerini dinledi.

MEHMET BAŞOL; TURGUT ÖZAL’I MUMCULAR’A GETİREN BAŞKAN

Mumcular Barajı, 13 bin dönüm sulama alanı, Orman Bölge Müdürlüğü binası, lise, Ziraat Bankası şubesi, arıtma tesisinin kendi zamanında yapıldığını söyleyen Mehmet Başol, zamanın başbakanı merhum Turgut Özal’ı Bodrum ziyaretinde Mumcular’a gelmeye ikna ettiğini, bu ziyaret sonunda kendisine ilettiği 12 isteğin 11’inin kendi döneminde gerçekleştiğini, 12’inci talebin ise ihalesinin kendi zamanında yapıldığını söyledi.

HALİL IŞIK; DEMİREL’İN ARKADAŞI BAŞKAN

1980 ihtilalinden önce 3 yıl görev yapan, 12 Eylül askeri darbesiyle görevinden alınan Halil Işık ise Adalet Partisi’nden belediye başkanlığı yaptığını, zamanın başbakanı Süleyman Demirel ile yakın ilişki içinde olduğunu söyledi

MEHMET BAŞOL, HALİL IŞIK; “BODRUM İL, MUMCULAR İLÇE OLMALI”

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi’yle uzun uzun sohbet eden her iki başkan, Mumcular’ın Bodrum’da ki en mağdur bölge olduğunu söyledi. 5 bin nüfusa göre yapılmış arıtma tesisinin yetmediğini, Mumcular’ın şu anda 20 bini aşkın nüfusuyla çok geniş bir bölge olduğunu belirten başkanlar, Bodrum’un da çok büyük sorunları olduğunu, tek çarenin Bodrum’un il olması gerektiğini, Mumcular’ın ise yeterli hizmet alamadığı için mutlaka ilçe olması gerektiğini söyledi.

KAZIM AVCI; “İBRAHİM BİLGİ BODRUM SİYASETİ İÇİN BİR ŞANSTIR”

Mumcular’da MHP ve AK Parti’den belediye başkanlığı yapmış olan Kazım Avcı’yı da ziyaret eden İbrahim Bilgi, Avcı’yla Bodrum ve siyaset üzerine konuştu. Kazım Avcı, İbrahim Bilgi’nin MHP Bodrum İlçe Başkanlığı görevini almasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek; “İbrahim Başkan hem Bodrum’u hem siyaseti çok iyi bilen, Bodrum ve vatan aşığı sevdalısı bir arkadaşımız. Kendisi Bodrum siyaseti için bir kazanç. Bodrum’a çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi ise, Bodrum’un 2030, 2040, 2050 yılları planlamasında geçmişte görev alan belediye başkanlarının tecrübelerinin çok önemli olduğunu, başkanları ziyaret etmeye devam edeceklerini söyledi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu