AsayişÇevreGündemManşet

29 Hektar Alan Kül Oldu

2 Farkı Yangında Yüzlerce Kişi Alevlerle Savaştı

 

Muğla‘nın Kavaklıdere ve Menteşe ilçelerinde çıkan orman yangınları sabaha karşı kontrol altına alınabildi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin yoğun müdahaleleri sonrasında kontrol altına alınan yangında toplam 29 hektar kül oldu.

Göktepe ve Çamoluk Mahallesi’ndeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Bölgede etkili olan rüzgar nedeniyle kısa sürede yayılan alevlere müdahale etmek için Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yanı sına, Aydın ve Denizli’den takviye ekipler geldi.

Yangına, 45 arazöz, 5 itfaiye ve 150 orman işçisiyle müdahale ediliyor. Çevredeki vatandaşlar da su tankerleriyle söndürme çalışmalarına destek veriyor.

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak ise akşam saatlerinde Muğla‘nın Kavaklıdere ve Menteşe ilçesinde orman yangını çıktığını ifade etti.

İki ayrı noktadaki orman yangınına, çok sayıda ekibin müdahale ettiğini aktaran Yaprak, “Ekiplerin çalışmaları aralıksız sürüyor ve yangını kısmen kontrol altına alabildik.” diye konuştu.

Ekiplerin yoğun mücadelesi sonrasında her iki yangında sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. Kavaklıdere bölgesinde 4, Menteşe’de ise 25 hektar ormanlık alan zarar gördü.
sakarya escort

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu