ÇevreGündemManşet

Bodrum’da Kesin Korunacak Bölgeler Arttı

Karar Resmi Gazete’de Yayınlandı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararlarla Bodrum’da çevre açısından hassas bazı bölgeler, “kesin korunacak alan” olarak ilan edildi. Karar 9 ve 10 Nisan tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı.

Bodrum’un Göl, Gündoğan, Türkbükü, Eskiçeşme, Bitez, Ortakent, Karakaya, Dereköy, Geriş mahalleleri ve Adalar çevresindeki doğal sit alanları, kesin korunacak alan olarak ilan edildi.

Öte yandan ilan edilen kararlar memnuniyet yaratsa da çevre ile ilgili kaygıları tamamen gidermedi. Özellikle hazineye ait arazilerin Özelleştirme İdaresi tarafından imar planlarına dahil edilerek satılması Bodrum kamuoyundan büyük tepkiler alırken konuyla ilgili konuşan Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz “kararı memnuniyetle karşılıyoruz. Ancak bu tür bir karar alınacağı zaman merkezi idarenin yani Ankara’da bu kararı alanların mutlaka yerel yöneticilerin ve STK’ların, odaların görüşünü almasında, koordineli çalışmasında büyük yarar var. İşte o zaman geri dönülemeyecek yanlış kararların önüne geçmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu