EğitimGündemManşet

AVRUPA PARLAMENTOSUNDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİLER

TED Bodrum Koleji lise öğrencileri, Avrupa Parlamentosu’nun düzenlediği, Avrupalı karar alıcılar ile gençleri bir araya getiren tek platform olan European Youth Event 2018 (EYE18)’de ülkemizi temsil etti.

40 farklı ülkeden 8 bin gencin katılımıyla gerçekleştirilen EYE2018 etkinliğinde ülkemizi temsil eden TED Bodrum Koleji lise öğrencileri, Avrupa’nın ve gençliğin geleceği hakkında fikirlerini Avrupa Parlamentosuna sunarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

1-2 Haziran tarihlerinde Strasburg’da gerçekleştirilen etkinliğin konu başlıkları; Young and Old, Rich and Poor, Apart and Together, Safe and Dangerous, Local and Global olarak belirlendi.

Avrupalı gençlere söz hakkı tanıyan ve düşüncelerini ilk elden Avrupalı parlamenterle paylaşma fırsatı yakalayan gençler dünyada olup biten siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda yaşanan sorunlar hakkında önerileni sundu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu