ManşetSağlık

3 Bin Personelle Denetim

İl Genelinde Dinamik Denetim Süreci Başaldı

 

Muğla ve ilçelerinde, İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında başlattığı “dinamik denetim süreci” kontrolleri 3 bin personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığınca yayımlanan Türkiye Kovid-19 risk haritasına göre, yüksek riskli grupta yer alan Muğla ve ilçelerinde tedbir ve denetimler artırıldı.

Yeni süreçte denetim yapan, esnaf ve vatandaşın taleplerini dinleyen Vali Orhan Tavlı, sahada alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Tavlı, denetimlerinde vatandaşlara kurallara uymalarını teşvik etmek amacıyla maske ve hijyen seti hediye etti.

İl genelinde denetim ekiplerince vatandaşlara, temizlik, maske, mesafe ve tüm kurallara uymaları konusunda uyarılar yapıldı.

Ayrıca denetimlerde sadece ekiplerce değil kent güvenlik yönetim sistemleri ile tedbirlere aykırı uygulamaların görüntülerden tespit edilmesi durumunda da yaptırım uygulanabileceği belirtildi.

Hava sıcaklığının 18 derece ölçüldüğü Bodrum’da da vatandaşlar sahildeki işletmelerde yoğunluk oluşturdu.

Sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenen Kumbahçe Mahallesi sahilindeki restoranlara gidenler güzel havada aileleriyle kahvaltı yaptı. Kimi vatandaşların da sahilde bisiklete binip yürüyüş yaptığı gözlendi.

Belediye ekipleri de sahil kenarında yoğunluk oluşturan araç sahiplerine zaman zaman uyarılarda bulundu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu