ÇevreManşet

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Bodrum ve Milas İçin Uyarı Geldi

 

Meteoroloji 4. Bölge Müdürülüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi, Bodrum ve Milas için çok kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı.

Son haftalarda bölgemiz için sık sık fırtına ve yağış uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bu kez Bodrum ve Milas için kuvvetli yağış uyarısı geldi. Meteorolojiden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinden sonra görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçelerinde kuvvetli, zaman zaman çok kuvvetli (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara kar dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Meteoroloji ayrıca İzmir ve Manisa il merkezi ile batı ilçeleri, İzmir’in güneyi ile Aydın’ın kıyı (Kuşadası, Söke, Didim) ilçeleri için de çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış uyarısında bulundu.

Öte yandan, Zaman zaman hızı 80 kilometreyi aşan fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İlçedeki tekneler güvenli koylara demirledi. Bir kuru yük gemisinin ise fırtınadan etkilenmemek için İçmeler mevkisi önlerine demirlediği görüldü.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu