EkonomiGündemManşet

Üreticilerle Anket Yapılıyor

Bodrum Belediyesi Tarım Haftasında Üreticileri Dinledi

 

Bodrum Belediyesi, yerel üreticiye destek olmak ve tarımla turizmin entegre edilebilmesi adına tarımsal kalkınma hamlesini başlattığı Karaova bölgesinde, 10 Ocak Tarım Haftası nedeni ile üreticilerle buluştu.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, 10 Ocak Tarım Haftası kapsamında Karaova üreticilerini yerinde ziyaret ederek Tarım Haftasını kutladı, üreticilere organik sıvı gübre hediye etti.

İlk olarak Çömlekçi, Tepecik ve Kemer Mahallelerinde üreticileri ziyaret eden ekipler burada Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan anket çalışması yaptı. Ankette, üreticinin verimini, masrafını, kazancını, ekipman eksikliği gibi durumlarını değerlendiren sorular soruldu.

Bölgedeki tüm üreticilere yönelik anket çalışmasının amacı, üretim aşamasında yaşanan zorluklar ve talepleri öğrenmek. Anket sonuçlarından elde edilecek veriler doğrultusunda, Belediye tarafından başlatılan tarımsal kalkınma hamlesi çalışmaları emin adımlarla ilerleyecek.

Üreticilerin taleplerini ve önerilerini dinleyen ekipler, onların her zaman yanında destek olmaya devam edecekler.

Bodrum Belediyesi’nin tarıma verdiği önemden çok memnun olduğunu söyleyen üreticiler, Bodrum’da tarımın gittikçe ivme kazandığını ve belediyenin her türlü desteğini yanlarında hissettiklerini ifade ettiler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu