ÇevreManşet

Spor Kompleksi Talan Edildi

“Başkan Tokat: Bu Vandallığı En Sert Şekilde Kınıyorum”

 

Mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait olan, ihale usulüyle kiralaması gerçekleştirilen Akkent Atatürk Spor Kompleksi kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi.

Geçmişten bu yana Milas’a onlarca yeşil alan, çocuk parkı, oyun alanı ve spor kompleksi kazandıran Milas Belediyesi’nin 2011 yılında yapımını tamamladığı ve hizmete sunduğu Akkent Atatürk Spor Kompleksi’ne gerçekleştirilen saldırının görüntüleri yürek burktu. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı ve sportif faaliyetlerin de gerçekleştirildiği Spor Kompleksi’ndengencinden yaşlısına onlarca yurttaş faydalanıyordu.

“Başkan Tokat: Bu Vandallığı En Sert Şekilde Kınıyorum”

Konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, gerçekleştirilen bu saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Başkan Tokat, “Görev süremiz boyunca tüm hemşehrilerimizi daha iyi bir Milas’a uyandırma gayretiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız doğrultusunda 2011 yılında yapımını tamamladığımız ve yurttaşlarımızın hizmetine sunduğumuz Akkent Atatürk Spor Kompleksimize kimliği belirsiz kişilerce yapılan bu saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saldırıyı neden yaparlar?Pandemi döneminden dolayı kapalı olan ancak çocukların oyun alanlarına, vatandaşlarımızın severek kullandığı bir alana neden böyle bir saldırı yapılır anlamak mümkün değil. Bu vandallığı en sert şekilde kınıyorum.” dedi.

“Suç Duyurusunda Bulunacağız”

Gerçekleştirilen bu saldırının hukuken hesabını soracaklarını aktaran Başkan Tokat, “Vatandaşlarımız rahat olsun, Spor Kompleksimize gerçekleştirilen bu vandallığı detaylıca araştıracağız. Milas’lı vatandaşlarımızın ve en önemlisi çocuklarımızın faydalandığı alanları çoğaltmaya ve korumaya devam edeceğiz. Talimatlarını verdik, Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘kamu malına zarar vermekten’ suç duyurusunda bulunacağız ve sorumluların cezalandırılması noktasında olayın takipçisi olacağız.” dedi.

“Akkent Sakinleri Olaya Tepkili”

Civarda yaşayan vatandaşların da bu saldırıyı tepkileri sert oldu. Olayla ilgili konuşan mahalle sakinleri, “Belediyemiz, çocuklarımızın burada oyun oynaması, bizlerin spor yapabilmesi için bu alanın yapımını tamamladı. Çocuklarımız sabah kalkar kalkmaz, kahvaltılarını hemen yapıp oyun parkına koşuyorlar. Böyle bir alana neden zarar verilir, niçin böyle bir saldırı yapılır anlamak çok zor. Sorumluların hesap vermesini istiyoruz.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu