EkonomiManşet

BODTO’dan İzmir Temasları

Bodto’dan Yunanistan İzmir Başkonsolosuna Ziyaret

 

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis Başkanı İlhan Ersan, Meclis Başkan Yardımcısı Engin Başol, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ağan ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven Yunanistan İzmir Başkonsolosu Arygro Papoulia’yı makamında ziyaret etti.

BODTO Başkanı, Başkonsolos Papoulia yeni bir göreve atanması nedeniyle İzmir’den ayrılacağı için kendisi ziyaret ettiklerini açıkladı. “Sayın Başkonsolosa görevde olduğu süre içinde kurumumuzla kurduğu üst düzey işbirlikleri ve gösterdikleri nezaket için teşekkürlerimi sunuyorum.” diyen Başkan Kocadon kurumlar arası işbirliklerinin önemine vurgu yaparak, Başkonsolos’a yöresel motifler taşıyan bir Bodrum halısı hediye etti.

Meclis Başkanı İlhan Ersan ise, “Sayın Başkonsolosu geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Odamızda ağırlamış,görüşmemizde iki ülke arasında kültürel konularda, turizmi geliştirmek üzere fikir alışverişi yapmıştık.”dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Engin Başol ise Bodrum’daki yöresel halıcılık hakkında Başkonsolosa bilgi aktararak hediye edilen halıdaki motiflerin tarihi geçmişini açıkladı.

Başkonsolos ArygroPapoulia, BODTO heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, “Yunanistan’ın Meksika ve Orta Amerika Ülkeleri Büyükelçisi olarak görev yapmak üzere yakın zamanda İzmir’den ayrılacağım, görevde olduğum süre boyunca sağladıkları işbirlikleri için BODTO heyetine çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” şeklinde konuştu.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu